W Cieniu Jupiterów Mielec
Dentysta Mielec
EsteticDent Dentysta Mielec
fratelli
Image default
Informacje Kultura i nauka

Rekrutacja do szkół średnich

Zakończyła się rekrutacja absolwentów podstawówek do mieleckich szkół średnich. Na nadchodzący rok szkolny przygotowano w powiecie mieleckim 1960 miejsc.

O przyjęcie do nich ubiegało się 1900 uczniów, z czego około 200 pochodziło z innych powiatów regionu. Według obowiązujących przepisów proces rekrutacji nie jest objęty rejonizacją. Wśród ubiegających się o przyjęcie do mieleckich szkół średnich byli także uczniowie spoza podkarpacia, z województw małopolskiego i świętokrzyskiego.

Najbardziej istotnym w procesie rekrutacyjnym była ilość punktów.  Żeby ubiegać się o przyjęcie do jednego z liceów, trzeba było zgromadzić minimum 95 punktów, do techników potrzebnym minimum było 70.

Jak informuje Andrzej Bryła, wicestarosta mielecki dopowiadający za oświatę największym zainteresowaniem tegorocznych absolwentów szkół podstawowych cieszyły się mieleckie licea oraz w technikum klasy w zawodzie informatyk oraz programista w Zespole Szkół Technicznych.

– Dla przykładu podam, że na 68 miejsc w 2-ch oddziałach o specjalności „technik – informatyk” ubiegało się aż 320 chętnych. Mniej, więcej podobne proporcje występowały, jeśli chodzi o rywalizację w naszych liceach – powiedział A. Bryła. – Bez żadnego przydziału pozostało jeszcze około 50 uczniów. Na ich decyzję oczekuje ponad setka nieobsadzonych jeszcze miejsc w różnych szkołach na terenie powiatu mieleckiego – dodał. 

Oprócz „obleganych” kierunków, były również i takie, które nie spotkały się z zainteresowaniem młodzieży. 

W roku szkolnym 2022 – 2023 nie rozpocznie się nauka w klasach: 

– technik – ogrodnik

– kucharz

– technik elektronik – przygotowania wojskowego

– monter sieci i urządzeń telekomunikacyjnych

– cukiernik

W niektórych z w/w przypadków zainteresowanie uczniów było zbyt niskie, aby utworzyć oddział, bądź w ogóle nie było chętnych na rozpoczęcie nauki w danej specjalności.

DCIM/100MEDIA/DJI_0038.JPG
e-leclerc-mielec
Navi

POWIĄZANE POSTY

Za jazdę rowerem z 0,5 promila alkoholu, mandat to 2500 złotych!

Wiadomości Mielec

SP 3 czwartą szkołą Podkarpacia [FOTO]

Wiadomości Mielec

W szpitalu profilaktyczne badania na raka płuc [VIDEO]

Wiadomości Mielec

Napisz komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa