W Cieniu Jupiterów Mielec
Dentysta Mielec
EsteticDent Dentysta Mielec
fratelli
Image default
Informacje

Relacja z kolejnego spotkania z cyklu dni otwartych w II LO

TO NIE MAGIA, TO II LO!

Za nami kolejne spotkanie z cyklu dni otwartych w II LO. W tym roku uczniowie gimnazjów mieli okazję zdobyć informacje na temat głównych założeń szkoły, jej funkcjonowania, planów i przebiegu edukacji, a także porozmawiać z nauczycielami oraz wymienić doświadczenia z naszymi aktualnymi uczniami. Jak zawsze dużym zainteresowaniem cieszyły się przygotowane przez uczniów Kopernika prezentacje kierunków klas proponowanych przez szkołę w roku szkolnym 2016/2017.


Gimnazjaliści mogli więc podziwiać występ naszych reprezentacji sportowych (a mamy się czym pochwalić!), w sali gimnastycznej zaprezentowali się: akrobatyka powietrzna – Parkour, monocykliści prezentujący rowery nie z tej ery, szermierze (w tej dyscyplinie nie tylko nasi medaliści, ale i członkowie Grona Pedagogicznego) i temat na czasie Keep calm and be fit, czyli fitness dla każdego.

Wędrując po szkole, można było usłyszeć o wymianie polsko-niemieckiej, która jest naszą chlubą i od lat cieszy się dużym powodzeniem wśród uczniów, obejrzeć przygotowaną prezentację o odkryciach geograficznych, poznać cudowne i pachnące klimaty Francji, wziąć udział w przygotowanych przez nauczycieli języka angielskiego konkursach i karaoke, poznać zakamarki umysłu w sali fizycznej, wziąć udział w wybuchowych doświadczeniach chemicznych oraz przenieść się w czasie do czasów króla Stanisława Augusta Poniatowskiego i wziąć udział w historycznych obiadach czwartkowych.

Oprócz tego uczniowie II LO zaprezentowali swoje talenty, czyli była wystawa malarstwa, prezentacja modelarstwa, a wszystkim umilał czas chór – wizytówka naszej szkoły. Prawdziwą atrakcją stał się sam Mikołaj Kopernik, witający nowo przybyłych gości. Licealiści przygotowali także na tę okazję specjalne wydanie gazetki szkolnej, w której przedstawili nie tylko sylwetki wybranych nauczycieli, ale i zakątki szkoły oraz zaprezentowali, na czym polega praca sekcji dziennikarskiej w radiowęźle szkolnym.

 

– Dla naszej szkoły najważniejsze jest całościowe patrzenie na ucznia, dbanie o rozwój jego charakteru, indywidualne podejście, a także powrót do tradycyjnych wartości – mówi dyrektor II LO Zbigniew Rzeźnik. – Chcieliśmy więc pokazać gimnazjalistom, że jesteśmy otwartą i nowoczesną szkołą, że za świetnymi wynikami idzie ciężka, ale i satysfakcjonująca praca. Tym bardziej cieszy nas fakt, że mamy tak wielu odwiedzających.

 

W tym roku bardzo licznie odwiedzili nas uczniowie z mieleckich gimnazjów oraz (co niezwykle cieszy) uczniowie z Niwisk, Padwi, Chorzelowa, Górek, Czermina, Wadowic Górnych i Radomyśla Wielkiego.

Wszystkim bardzo dziękujemy za przybycie i do zobaczenia we wrześniu!

 

Informacja i zdjęcia:

II Liceum Ogólnokształcące im. Mikołaja Kopernika w Mielcu

 

749330250

 

1404843616

 

1890312764

 

2049714007

 

1350295811

 

e-leclerc-mielec
Navi

Zostaw komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa