W Cieniu Jupiterów Mielec
Dentysta Mielec
EsteticDent Dentysta Mielec
fratelli
Image default
Informacje Kultura i nauka

Relacja z promocji poetyckiej Henryki Marek w Hotelu Polskim

Promocja debiutanckiego tomiku poetyckiego Henryki Marek „Być różą”
Henryka Marek to kolejna członkini Mieleckiej Grupy Literackiej „Słowo”, której debiutancki tomik „Być różą”, ukazał się dzięki wsparciu Towarzystwa Miłośników Ziemi Mieleckiej.

Autorka jest liderem Wspólnoty Odnowy w Duchu Świętym „Żywa Woda” przy parafii Trójcy Przenajświętszej w Mielcu i opiekunem diakoni muzycznej „Gloria”. Promocja tomiku odbyła się 18 września 2020 roku w Hotelu Polskim.

Sala Bankietowa w Hotelu Polskim wypełniona została do granic możliwości w warunkach obowiązujących restrykcji sanitarnych związanych z pandemią covid19.

Promocję poprowadziła w świetnym stylu Pani Barbara Mamcarz, która nadała temu spotkaniu niezwykły klimat ,wprowadzając słuchaczy w nurt poezji religijnej, a nawet w niezwykły sposób zaserwowała publiczności swoisty wykład na temat roli poezji chrześcijańskiej we współczesnym świecie, nawiązując do poezji Norwida, Miłosza, Kamieńskiej i Ks. Twardowskiego.


Mieliśmy okazję posłuchać także kilka wierszy obecnego na spotkaniu prezesa Zarządu Głównego Związku Polskich Autorów i Kompozytorów (ZAKR)- Jerzego Mamcarza z Jego tomiku „Ponte przewodnik poetycki Italia” . Jerzy Mamcarz otrzymał z rąk prezesa TMZM Janusza Chojeckiego list gratulacyjny w imieniu członków TMZM i MGL „Słowo” z okazji wyboru na Prezesa Związku Polskich Autorów i Kompozytorów ZAKR wraz z życzeniami powodzenia i satysfakcji z powierzonej funkcji kierowania tym bardzo zasłużonym dla kultury polskiej Związkiem.


Utwory Henryki Marek zawarte w tomiku 'Być różą” podzielone zostały na trzy części zawierające wierszowane modlitwy, wiersze nawiązujące do osobistych przeżyć Autorki i pieśni religijne. Do recytacji swoich wierszy Pani Henryka Marek zaprosiła znane w środowisku literackim Mielca Panie: Elżbietę Witek i Marię Orłowską, zaś wiersze najbardziej osobiste w imieniu Autorki przedstawiła Barbara Mamcarz. W trzeciej części spotkania Panie z diakonii Muzycznej „Gloria” w składzie: Grażyna Kokoszka, Elżbieta Światowiec, Teresa Bańka, Małgorzata Kamińska, Małgorzata, Kolisz, Halina Wiktorowska zaśpiewały kilka piosenek z tomiku Henryki Marek przy akompaniamencie Jana Robaka.

Na zakończenie zaśpiewały Jadwiga Kotwica Zabłocka i Anita Działo. Bohaterka spotkania podziękowała prezesowi TMZM Januszowi Chojeckiemu i prezes MGL „Słowo” Aleksandrze Pigule za wsparcie w wydaniu tomiku, Teresie Elżbiecie Pyzik za korektę, Barbarze Mamcarz za profesjonalne poprowadzenie promocji, Marii Orłowskiej i Elżbiecie Witek za wspaniałe recytację, a wszystkim za obecność.


Pani Henryka Marek swoją poezją dała niezbite świadectwo swojej głębokiej wiary oraz umiłowania Tego w co wierzy. Autorka dostarczyła uczestnikom wielu wzruszeń i doznań, które stały się ich udziałem.
Prezes MGL „SŁOWO – Aleksandra Piguła gratulując debiutanckiego tomiku
życzyła Autorce wytrwałości w trudnej drodze poetyckiej, którą Henryka Marek w dobrym stylu rozpoczęła. Gratulacje wraz z wręczaniem kwiatów trwały bardzo długo, Autorka zaś rewanżowała się wręczaniem egzemplarzy tomiku wraz z dedykacjami.
Spotkanie uwiecznili na zdjęciach Małgorzata Mikina i Pan Józef Załucki, którym serdeczne dziękuję.

Organizatorzy wyrażają serdeczne podziękowania Hotelowi Polskiemu za
profesjonalne zorganizowanie oraz logistyczne zabezpieczenie zgodnie z
wszelkimi obwiązującymi procedurami antypandemicznymi.

Aleksandra Piguła
Mielec, 20.09.2020

e-leclerc-mielec
Navi

Zostaw komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa