Remis przy Solskiego z Mistrzem Polski napawa optymizmem. FKS Stal Mielec – Lech Poznań 0:0 [FOTO, VIDEO]

Twierdza Mielec jest nadal niezdobytą dla Lecha Poznań od ponad 30 lat.

Pierwsza połowa meczu Stal Mielec z Lechem Poznań należała zdecydowanie dla gości.
Gra wysokim pressingiem Stali nie przełożyła się na stworzenie sytuacji bramkowych. Pierwszy strzał w stronę Lecha był dopiero w 31 minucie natomiast, Poznaniacy stworzyli pod naszą bramką co najmniej pięć sytuacji bramkowych.
W 37 minucie po jednej z akcji Lecha mogło dojść do rzutu karnego, jednak po wideoweryfikacji sędzia karnego nie odgwizdał. Dzięki dobrej postawie Mrozka oraz niecelnych strzałów, Lechitów, pierwsza połowa zakończyła się remisem 0:0.

Druga połowa meczu była podobną do pierwszej, choć Stal po wprowadzonych zmianach próbowała grać z większym zaangażowaniem i animuszem, co przełożyło się na ciekawe widowisko. Lechici byli bardziej konkretni pod bramką Stali. Świetna dyspozycja bramkarza Stali uchroniła naszych od straty gola. W 61 minucie po wielu próbach strzeleckich przez Mikaela Ishaka piłka znalazła się w bramce Stali. Radość Lechitów nie trwała jednak długo, bo po wideoweryfikacji bramka nie została uznana z powodu pozycji spalonej Ishaka. Końcówka meczu była bardzo nerwową z uwagi na próby strzelenia gola przez Stalowców. Szybka kontra i strzał Rano Sappinena został zablokowany. Po kolejnym rzucie różnym w zamieszaniu pod bramką Lecha z linii bramkowej piłkę wybił obrońca Bartosz Salomon. Po tej sytuacji Lech przeprowadził szybką kontrę, jednak Bartosz Mrozek był na posterunku. Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 0:0, który satysfakcjonuje drużynę Stali Mielec. Natomiast drużyna Lecha Poznań wraca z Mielca z pewnym niesmakiem, gdyż chcąc włączyć się o walkę o mistrzostwo Polski, bardzo chcieli sięgnąć po pełną pulę punktową.

Żółta kartka – PGE FKS Stal Mielec: Arkadiusz Kasperkiewicz, Mateusz Matras, Maciej Domański, Alex Vallejo. Lech Poznań: Radosław Murawski, Bartosz Salamon.

Sędzia: Paweł Raczkowski (Warszawa).

Widzów: 6 001

PGE FKS Stal Mielec: Bartosz Mrozek – Fabian Hiszpański (72. Fryderyk Gerbowski), Kamil Kruk, Mateusz Matras, Marcin Flis, Krystian Getinger – Adam Ratajczyk (84. Mateusz Mak), Arkadiusz Kasperkiewicz (46. Bartłomiej Ciepiela), Piotr Wlazło, Maciej Domański (90+2. Alex Vallejo) – Rauno Sappinen.

Lech Poznań: Filip Bednarek – Joel Pereira, Bartosz Salamon, Antonio Milić, Pedro Rebocho – Adriel Ba Loua (76. Filip Marchwiński), Radosław Murawski, Filip Szymczak (76. Kristoffer Velde), Jesper Karlstroem, Michał Skóraś – Mikael Ishak.