W Cieniu Jupiterów Mielec
Paliwa Mielec Zbiorniki
Paliwa Mielec
fratelli
Image default
Sport

Reprezentanci woj. podkarpackiego z medalami XVI edycji Turnieju „Z Podwórka na Stadion o Pucharu Tymbarku”

Reprezentanci woj. podkarpackiego z medalami XVI edycji Turnieju „Z Podwórka na Stadion o Pucharu Tymbarku”

Wielki Finał XVI edycji Turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku” został rozstrzygnięty! 2 maja na Stadionie PGE Narodowym w Warszawie poznaliśmy mistrzów Polski w kategoriach U-10 i U-12. W finałach ogólnopolskich uczestniczyły 4 drużyny z województwa podkarpackiego, z których dopiero w meczu finałowym uległy rywalom zespoły dziesięciolatków z naszego regionu – chłopcy z AP 2007 Stalowa Wola oraz dziewczynki z UKS Beniaminek Krosno.

Wśród chłopców najlepsze okazały się drużyny z województwa zachodniopomorskiego w kategorii U-10 oraz z warmińsko-mazurskiego w kategorii U-12. Wśród dziewczynek do lat 10 triumfowały piłkarki z województwa kujawsko-pomorskiego, a w kategorii U-12 bezkonkurencyjne okazały się zawodniczki z województwa mazowieckiego. Teraz zwycięskie drużyny chłopców i dziewcząt spotkają się z Reprezentacją Polski i już 1 czerwca obejrzą mecz Polska-Holandia w Gdańsku.

Podczas finału ogólnopolskiego XVI edycji Turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku” zobaczyliśmy w akcji 64 najlepsze drużyny do lat 10 i 12 z całej Polski, czyli blisko 800 najbardziej utalentowanych piłkarsko w kraju dziewcząt i chłopców. Po uroczystym otwarciu i losowaniu grup na Placu Defilad w Warszawie, który uświetnił występ Margaret, młodzi piłkarze i piłkarki ze wszystkich województw wybiegli na boczne boiska Legii oraz Agrykoli Warszawa, gdzie 30 kwietnia i 1 maja zostały rozegrane mecze fazy grupowej.

Zwycięzców XVI edycji Turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku” poznaliśmy  2 maja na Stadionie PGE Narodowym, na kilka godzin przed szlagierowym starciem Legii Warszawa z Lechem Poznań w finale Pucharu Polski. Przy przedzierającym się przez otwarty dach słońcu oraz przy głośnym dopingu kibiców zgromadzonych na trybunach, na murawę wybiegli reprezentanci najlepszych w tym roku województw, by rozegrać 4 pasjonujące spotkania finałowe, które wyłoniły mistrzów Polski wśród dziewcząt i chłopców w kategoriach wiekowych U-10 i U-12.

Podczas finałowej rywalizacji nie brakowało koronkowych akcji, spektakularnych bramek, czy emocji do samego końca fundowanych za sprawą rzutów karnych, czyli wszystkiego, co w futbolu najpiękniejsze. W przerwie meczów publiczność bawił chór Sound’n’Grace. Dodatkową atrakcją dla piłkarzy i kibiców była obecność Tomasza Zimocha z Polskiego Radia oraz Mateusza Borka z Polsatu, którzy na żywo skomentowali spotkania finałowe.

Zmagania najmłodszych piłkarskich talentów obserwowali m.in. Zbigniew Boniek (Prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej), Adam Nawałka (selekcjoner reprezentacji Polski), Marcin Dorna (selekcjoner reprezentacji do lat 21), Krzysztof Pawiński (Prezes Zarządu Grupy Maspex), a także Dariusz Michalczewski. Za sprawą transmisji internetowej finałowe mecze śledziły tysiące widzów.

– Sport to najlepsza rzecz, jaka może spotkać dziecko na etapie dorastania. Sporty drużynowe w szczególności wpływają nie tylko na kondycję fizyczną, ale też uczą szacunku dla innych i współpracy z grupą. Fajnie, że już na tym etapie widać jednostki, które mogą liczyć na granie na najwyższym poziomie w przyszłości, ale Turniej „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku” ma przede wszystkim umożliwić tym dzieciom zabawę i dobry początek przygody z piłką.

Dobrze, jak przy tym nauczą się wygrywać, ale nawet płacz po porażce to najpiękniejszy płacz, jaki może dziecko spotkać. Z roku na rok rośnie też liczba dziewczynek, które garną się do udziału w rozgrywkach. Patrzenie na ich grę i rozwój piłki żeńskiej w Polsce jest rzeczą bardzo krzepiącą powiedział Zbigniew Boniek, Prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej.

– Jest to fantastyczna impreza, która daje szanse dzieciom wybiegania się, pokazania swojej energii i przy tym fantastycznej zabawy, bo to zawsze musi przyświecać tego rodzaju turniejom. Jest też świetną okazją, żeby pokazać się z najlepszej strony, bo to tutaj można pierwszy raz błysnąć swoim talentem.

Stanowi to świetną reklamę dla piłki nożnej. Życzę wszystkim uczestnikom, aby Turniej „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku” był dla nich początkiem fantastycznej przygody i aby granie  w piłkę zawsze sprawiało im wielką przyjemność – mówił podczas finałów selekcjoner reprezentacji Polski, Adam Nawałka.

W kategorii U-10 chłopców drużyna AP 2007 Stalowa Wola zagrała na Stadionie Narodowym o Puchar Tymbarku. Niestety, po remisie 2:2 i wielu seriach rzutów karnych uległa zespołowi z zachodniopomorskiego.  

Z roku na rok ten turniej jest coraz fajniejszy, PZPN i firma Tymbark przy jego organizacji stanęła na wysokości zadania. Dzieci dzięki temu mają wspaniałe przeżycia, czego uwieńczeniem jest możliwość obejrzenia finału Pucharu Polski – komentował po rozgrywkach trener, Michał Czubat. – Dla nas najważniejsza jest w tym zabawa, nie rozpatruję tego pod kątem trenerskim.

Oczywiście rywalizacja z innymi województwami dużo im da, ale piłkarsko jeszcze długa droga przed nimi. Marzę o tym, żeby kiedyś któryś z tych chłopców wystąpił tutaj jako reprezentant Polski. Trenujemy chłopców od 4 do 12 roku życia i chcielibyśmy właśnie w naszej akademii wychować przyszłego Roberta Lewandowskiego – dodał opiekun tegorocznych finalistów.

Szczęścia w ścisłym finale zabrakło również drugiej drużynie do lat 10 z Podkarpacia. Drużyna dziewcząt UKS Beniaminek Krosno zajęła II miejsce w tej edycji turnieju. Trener Beniaminka, Marcin Maculski, nawet jeśli był zawiedziony porażką, zupełnie nie dawał tego po sobie poznać. To wielki sukces dla całego Podkarpacia, w szczególności dla Krosna.

Myślę, że to jeszcze bardziej zmobilizuje wszystkie dzieci do ciężkiej pracy. Nasze dziewczynki pokazały ofensywny futbol, który bardzo się wszystkim podobał. My kładziemy nacisk przede wszystkim na wyszkolenie techniczne zawodniczek, a one jeszcze się rozwiną, bo większość z nich ma 9 lat.

W finale graliśmy z drużyną już większą, mocniejszą fizycznie, ale myślę, że nie odstawaliśmy poziomem – komentował dumny szkoleniowiec. – My trenujemy te dziewczynki do końca szkółki i wskazujemy im drogę. Później idą tam, gdzie są kluby kobiece.

Na dzisiaj w Krośnie nie ma żeńskiej drużyny, może władze, prezydent Krosna, po tym sukcesie coś takiego utworzą (śmiech). To w końcu wicemistrzostwo Polski! Mogę się pochwalić, że moja jedna zawodniczka już gra w Ekstraklasie i marzę o tym – jak każdy trener – żeby moi wychowankowie, także chłopcy, zagrali kiedyś w reprezentacji Polski seniorów – zakończył.

 

W kategorii U-12 chłopców Podkarpacie reprezentowała drużyna NSPMS Mielec. Jakub Korczykowski, trener chłopców, którzy wygrali finał B, swoim nastrojem odzwierciedlał postawę drużyny na turnieju. – Dziewiąte miejsce na pewno nie jest porażką, ponieważ znaleźć się tutaj to już jest sukces. Patrząc jednak na to, jak potoczyły się rozgrywki, czujemy spory niedosyt, że nie udało się zakwalifikować do czołowej ósemki.

Ale jest progres, bo chłopcy w barwach innych szkół zajmowali już trzecie miejsce na szczeblu wojewódzkim, później wygrali finał w województwie, a teraz zajęli dziewiąte miejsce. Ważniejszy niż wynik jest ten awans na finał na Stadionie Narodowym. – zauważył szkoleniowiec. – Fajnie, że jest tu 16 najlepszych drużyn w każdym województwie.

Ten turniej daje nam pogląd, na jakim poziomie jesteśmy na tle innych zespołów. Buduje też ducha walki, kształtuje charaktery, zaangażowanie, bez których nie da się dobrze grać na najwyższym poziomie.

Dziewczęta z drużyny UKS Orlik Harasiuki, reprezentujące województwo w kategorii do lat 12, zajęły z kolei X miejsce. – Turniej jest super zorganizowany, a rozgrywki są na wysokim poziomie. To nie była dla mnie pierwsza edycja, ale zawsze organizacyjnie tu wszystko gra – chwalił rozgrywki trener Mariusz Jednacz. Podzielił się też swoimi obserwacjami dotyczącymi zawodników na tym wczesnym etapie rozwoju.

– Oglądając piłkę nożną w wykonaniu dzieci staram się zwracać uwagę, żeby wyniki nie przysłoniły radości z gry. Motywuje oczywiście, jeśli pasja łączy się z rezultatami. Zwracam też uwagę na grę zespołową, na współpracę. To są umiejętności, które przydadzą im się w przyszłości. A docelowo, chciałbym, żeby mój wychowanek – chłopak czy dziewczyna – zagrali kiedyś w reprezentacji Polski – zakończył.

 

Miejsce 

Chłopcy U-10

Dziewczęta U-10

Chłopcy U-12

Dziewczęta U-12

I

ZACHODNIOPOM. (FA Szczecin)

KUJAWSKO-POMORSKIE (UKS Szóstka Inowrocław)

WARMIŃSKO-MAZURSKIE (SSP 4 Iława)

MAZOWIECKIE (UKS Ząbkovia)

II

PODKARPACKIE (AP 2007 Stalowa Wola)

PODKARPACKIE (UKS Beniaminek Krosno)

MAŁOPOLSKIE (MUKS Halny Kamienica)

WIELKOPOLSKIE (SP 45 Poznań)

III

LUBELSKIE (UKS Jedynka Krasnystaw)

ŚLĄSKIE (UKS Sparta Katowice)

ZACHODNIOPOM. (SP 51 Szczecin)

KUJAWSKO-POMORSKIE (UKS Tęcza Bydgoszcz)

IV

MAŁOPOLSKIE (UKS UL 2)

LUBUSKIE (MUKS Stilon 3)

ŁÓDZKIE (UKS SMS Łódź)

ZACHODNIOPOM. (UKS Olimpia Szczecin)

V

LUBUSKIE (MLUKS Dwójka MOS Gubin)

MAZOWIECKIE (UKS Ząbkovia)

ŚWIĘTOKRZYSKIE (PSP 1 Ostrowiec Św.)

PODLASKIE (SP Zabłudów)

VI

POMORSKIE (UKS Olimpijczyk Kwakowo)

ŁÓDZKIE (UKS SMS Łódź)

MAZOWIECKIE (SP 1 Ząbki)

WARMIŃSKO-MAZURSKIE (SP 18 Olsztyn)

VII

KUJAWSKO-POMORSKIE (UKS GOL Brodnica)

OPOLSKIE (PSP Łubniany)

PODLASKIE (SP 5 Białystok)

MAŁOPOLSKIE (UKS 3 Staszkówka Jelna)

VIII

OPOLSKIE (UKS FA Opole U10)

ZACHODNIOPOM. (UKS Victoria Sianów)

POMORSKIE (SP Luzino)

ŁÓDZKIE (ULKS MOSiR Sieradz)

IX

DOLNOŚLĄSKIE (SP 6 Jelenia Góra)

WARMIŃSKO-MAZURSKIE (SP 2 Biskupiec)

PODKARPACKIE (NSPMS Mielec)

LUBELSKIE (UKS Dubler Opole Lubelskie)

X

ŚLĄSKIE (AMP Tiki Taka)

LUBELSKIE (UKS Niedźwiadek Chełm)

OPOLSKIE (UKS FA Opole U12)

PODKARPACKIE (UKS Orlik Harasiuki)

XI

MAZOWIECKIE (UKS Varsovia)

MAŁOPOLSKIE (LUKS Sobolik Sobolów)

DOLNOŚLĄSKIE (SP 6 Świdnica)

DOLNOŚLĄSKIE (Girls Soccer Academy)

XII

WIELKOPOLSKIE (SP 51 Poznań)

ŚWIĘTOKRZYSKIE (PSP Chlewice)

ŚLĄSKIE (SP 13 Żory)

ŚLĄSKIE (ISD-AJD Częstochowa)

XIII

ŁÓDZKIE (UKS APN Piotrków Tryb.)

DOLNOŚLĄSKIE (LKS Dragon Miszkowice)

WIELKOPOLSKIE (SP 8 Kalisz)

LUBUSKIE (MUKS Stilon 1)

XIV

WARMIŃSKO-MAZURSKIE (SP Jeziorany)

WIELKOPOLSKIE (KA 4 resPect)

LUBELSKIE (Bobry Łęczna)

POMORSKIE (SP Kamienica Szlachecka)

XV

PODLASKIE (SP 19 Białystok)

POMORSKIE (SP 6 Malbork)

KUJAWSKO-POMORSKIE (SP 3 Wąbrzeźno)

OPOLSKIE (LUKS Biała Nyska)

XVI

ŚWIĘTOKRZYSKIE (Galacticos Ostrowiec Św.)

PODLASKIE (UKS Łomżyczka)

LUBUSKIE (SP 1 Rzepin)

ŚWIĘTOKRZYSKIE (PSP Baćkowice)

 

Nagrody indywidualne

Kategoria

Chłopcy U-10

Dziewczynki U-10

Najlepszy bramkarz

XAVIER PONICHTER (FOOTBALL ACADEMY SZCZECIN)

ALEKSANDRA JANKOWSKA (UKS SZÓSTKA INOWROCŁAW)

Najlepszy zawodnik

MARCEL BRONIEWSKI (FOOTBALL ACADEMY SZCZECIN)

KINGA GŁÓD (UKS BENIAMINEK KROSNO)

Król strzelców

BARTOSZ PIOTERCZAK (AKADEMIA PIŁKARSKA STALOWA WOLA) – 11 BRAMEK

ZUZANNA WITEK (UKS SPARTA KATOWICE) – 10 BRAMEK

Kategoria

Chłopcy U-12

Dziewczynki U-12

Najlepszy bramkarz

ALEX NORDBO (SP 51 SZCZECIN)

ZOFIA BLOCH (UKS ZĄBKOVIA ZĄBKI)

Najlepszy zawodnik

MADDOX REMIGIUSZ SOBOCIŃSKI (SSP NR 4 IŁAWA)

DOBROSŁAWA SKORUPSKA (SP 45 POZNAŃ)

Król strzelców

MAKSYMILIAN NOWAK (SP 6 ŚWIDNICA) – 8 BRAMEK

URSZULA ONOSZKO (SP ZABŁUDÓW) – 11 BRAMEK

 

Nagrodę fair play dla najlepszego trenera z rąk sędziego Szymona Marciniaka odebrał Sławomir Kłos, trener drużyny chłopców do lat 10 z woj. zachodniopomorskiego.

NAGRODA GŁÓWNA

Zwycięzcy XVI edycji Turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku” w kategoriach wiekowych U-10 i U-12, oprócz zdobycia tytułu mistrzowskiego oraz wyjątkowego Pucharu Tymbarku, spotkają się z Reprezentantami Polski na zgrupowaniu przed EURO 2016 i obejrzą na żywo mecz Polska – Holandia, który rozegrany zostanie 1 czerwca w Gdańsku.

turniej przyszłych Reprezentantów Polski

Turniej „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku” to największe rozgrywki dla dzieci w wieku szkolnym w Europie. Organizatorem Turnieju jest Polski Związek Piłki Nożnej, a głównym sponsorem od dziesięciu lat jest firma Tymbark. Celem Turnieju jest zachęcanie uczniów szkół podstawowych do uprawiania sportu, wyłanianie piłkarskich talentów oraz spełnianie dziecięcych marzeń.

Turniej był początkiem piłkarskiej przygody dla wielu obecnych reprezentantów Polski różnych kategorii wiekowych: m.in. Arkadiusza Milika, Piotra Zielińskiego, Bartosza Salamona, Marcina Kamińskiego, Tomasza Kędziory, Bartosza Bereszyńskiego, Gracjana Horoszkiewicza, Igora Łasickiego, Karola Żwira, Filipa Jagiełło, Michała Bartkowiaka, oraz Pauliny Dudek.

Patronat honorowy nad XVI edycją Turnieju sprawuje Prezydent RP Andrzej Duda. Patronat nad rozgrywkami objęły również: Ministerstwo Sportu i Turystyki, Ministerstwo Zdrowia oraz Ministerstwo Edukacji Narodowej, a także UEFA Grassroots.

Patronat medialny: Radio Zet, TVN, Bravo Sport, Onet, Przegląd Sportowy, Echo Dnia, Gazeta Krakowska, Gazeta Olsztyńska, Gazeta Wrocławska, Gazeta Współczesna, Gazeta Wyborcza Bydgoszcz, Gazeta Wyborcza Zielona Góra, Kurier Lubelski, Kurier Szczeciński, Nasze Miasto Gdańsk, Nasze Miasto Katowice, Nasze Miasto Łódź, Nasze Miasto Poznań, Nasze Miasto Warszawa, Nowa Trybuna Opolska i Nowiny.

Partnerem XVI edycji Turnieju jest firma Reporter Young.

Szczegółowe informacje o Turnieju znajdują się na stronach:

www.zpodworkanastadion.pl oraz www.pzpn.pl

Dodatkowych informacji udzielają:
Ewa Szumowska – osoba odpowiedzialna za Turniej z ramienia PZPN:

Adres e-mail:  [email protected], tel. 22  551 22 26, +48 501 770 043

Daniel Karaś – osoba odpowiedzialna za Turniej z ramienia firmy Tymbark:

Adres e-mail: [email protected], tel. 33 870 84 55, +48 502 195 114

 

Kontakt z mediami:

Dorota Liszka, Tymbark,  adres e-mail: [email protected], tel. 33 870 82 04

Paweł Drażba, PZPN, adres e-mail: [email protected] , tel. 48 22 55 12 223

Marek Buklarewicz, Arskom Group, adres e-mail: [email protected], tel. 730 928 600

 

02.05.2016 WARSZAWA,  PGE STADION NARODOWY PILKA NOZNA DZIECI, ROZGRYWKI DZIECI XVI TURNIEJ Z PODWORKA NA STADION O PUCHAR TYMBARKU   FINAL STADION NARODOWY NZ RADOSC FOTO LUKASZ GROCHALA/CYFRASPORT

 

 

e-leclerc-mielec
Navi

POWIĄZANE POSTY

Igrzyska Młodzieży Szkolnej [FOTO]

Wiadomości Mielec

Handball Stal Mielec zwycięstwem zakończył sezon. Pogoń Szczecin – Handball Stal Mielec 26:28

Wiadomości Mielec

Remisem kończymy sezon przy Solskiego. FKS Stal Mielec – Pogoń Szczecin 0 : 0 [FOTO, VIDEO]

Wiadomości Mielec

Napisz komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa