W Cieniu Jupiterów Mielec
fratelli
Image default
Historia Informacje

Rocznica Katastrofy Smoleńskiej i Zbrodni Katyńskiej

W niedzielę, 10 kwietnia, w powiecie mieleckim uczczona zostanie pamięć Ofiar Katastrofy Smoleńskiej oraz Ofiar Zbrodni Katyńskiej.

W pierwszej połowie kwietnia obchodzimy dwa ważne święta: Dzień Pamięci Ofiar Katastrofy Smoleńskiej (10 kwietnia) i Dzień Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej (13 kwietnia). Pamięć o pomordowanych w Katyniu, Charkowie i Miednoje oraz tych, którzy stracili życie w tragedii rządowego samolotu nad Smoleńskiem tradycyjnie uczczona zostanie przez mieszkańców i władze samorządowe Powiatu Mieleckiego.

10 kwietnia (niedziela) w Parafii św. Mateusza Apostoła i Ewangelisty w Mielcu odprawiona zostanie Msza Święta w intencji mieszkańców Mielca i powiatu mieleckiego uwięzionych w obozach sowieckich w Kozielsku, Ostaszkowie, Starobielsku oraz 96 ofiar Katastrofy Smoleńskiej. Początek nabożeństwa o godzinie 9:30.

Po Mszy Świętej nastąpi złożenie kwiatów przy mieleckiej Ścianie Katyńskiej oraz na grobie Leszka Deptuły, na Cmentarzu Komunalnym.

e-leclerc-mielec
Navi

POWIĄZANE POSTY

Podziękowania dla mieleckich policjantów

Wiadomości Mielec

Przemysław Pawłowski zagra na Rynku Starego Miasta

Wiadomości Mielec

Seniorzy w Portugali na programie miast partnerskich [FOTO]

Wiadomości Mielec

Napisz komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa