W Cieniu Jupiterów Mielec
Paliwa Mielec Zbiorniki
Paliwa Mielec Zbiorniki
Paliwa Mielec
fratelli
Paliwa Mielec
Image default
Galerie Historia Informacje Materiały video

Rocznica Konstytucji 3 Maja, 100. rocznica wybuchu III Powstania Śląskiego oraz 17 Dzień Flagi w Gminie Mielec [FOTO, VIDEO]

Parlamentarzyści, samorządowcy, mieszkańcy oraz artyści i pracownicy Ośrodka Kultury Gminy Mielec uczcili 230. rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja,  100. rocznicę wybuchu III Powstania Śląskiego oraz 17 Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej.

W związku z ogłoszonym stanem epidemii, większość wydarzeń miało w dalszym ciągu charakter zdalny.  

Bez przemarszu, przemówień okolicznościowych, parady sztandarów i w ograniczonym gronie odbyły się tegoroczne majowe Święta Narodowe. W dniu 3 maja w imieniu mieszkańców, kwiaty i znicze przed Miejscami Pamięci w Książnicach i Chorzelowie złożyli Wójt Gminy Mielec Józef Piątek, Przewodniczący Rady Gminy Mielec Bogdan Cygan, Zastępca Wójta Gminy Mielec Tomasz Ortyl, Sołtys Chorzelowa Krzysztof Jachyra. Towarzyszyli im również, Kamil Kagan, składający wiązankę w imieniu Posła na Sejm RP Fryderyka Kapinosa oraz Waldemar Barnaś, Dyrektor Oddziału Agencji Rozwoju Przemysłu w Mielcu.

Następnie w Sanktuarium Matki Bożej Królowej Rodzin w Chorzelowie odprawiona została Msza Święta w intencji Ojczyzny. – W to wielkie narodowe Święto Konstytucji 3 Maja i Święto  Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski gromadzimy się w świątyniach naszej Ojczyzny i poza jej granicami, aby dziękować Bogu za mądrość i ducha odpowiedzialności naszych przodków. Aby dziękować Bogu za dar troskliwej, matczynej opieki, naszej Matki Królowej Polski, nad umiłowaną Ojczyzną i polskim narodem – zwrócił się do wiernych w trakcie kazania ks. Andrzej Rams, Proboszcza Parafii pw. Wszystkich Świętych.

Z okazji Majówki artyści z Ośrodka Kultury przygotowali: 

Koncert  Patriotyczny „To właśnie Polska”

YouTube player

Utwór „Flaga” oraz Kujawiaka tańczonego z biało-czerwonymi girlandami

YouTube player

Film instruktażowy z wykonania kotylionu narodowego

YouTube player

W ramach tegorocznych obchodów na dzień 8 maja zaplanowano jeszcze 2. Bieg Konstytucji 3 Maja, który odbędzie się w Rydzowie. 

e-leclerc-mielec
Navi

POWIĄZANE POSTY

„Rzeka życia – miłość” – promocja tomiku

Wiadomości Mielec

Zderzenie na drodze Mielec – Radomyśl Wielki [FOTO]

Wiadomości Mielec

Czeczeńcy przegrali z beniaminkiem. Handball Stal Mielec – KPR Żukowo 30:34 [FOTO, VIDEO]

Wiadomości Mielec

Napisz komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa