W Cieniu Jupiterów Mielec
Paliwa Mielec Zbiorniki
Paliwa Mielec
fratelli
Image default
Galerie Historia Imprezy masowe i koncerty Informacje

Rocznica ogłoszenia Matki Bożej Nieustającej Pomocy Patronką Miasta Mielca [FOTO]

Dokładnie 11 lat temu (15 listopada 2011) Patronką Mielca została ogłoszona Matka Boża Nieustającej Pomocy. Akt nominacyjny nadania patronatu, sporządzony przez watykańską Kongregację ds. Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów, na ręce prezydenta Mielca Chodorowskiego przekazał wówczas biskup diecezjalny Wiktor Skworc.

Rocznicowe obchody odbyły się wczoraj (15.11) w kościele we wtorek i rozpoczęły się Eucharystią, której przewodniczył oraz kazanie wygłosił o. Bogusław Augustynowski CSsR, kustosz Sanktuarium Matki Bożej Tuchowskiej.

Ksiądz Proboszcz: – „Wiele dobra dzieje się w naszym życiu i w naszym mieście, dlatego na tej Eucharystii dziękujemy za to wszystko Panu Bogu przez ręce Maryi. Dziękujemy za to, że mamy taką Matkę. Dziękuję wam, że przyszliście na tę dziękczynną Mszę św. Witam serdecznie wszystkich. Witam Ojca Bogusława, kustosza tuchowskiego sanktuarium, witam drogich kapłanów, proboszczów parafii mieleckich, witam przedstawicieli miasta” –

W homilii o. Bogusław Augustynowski zachęcał, aby zaprosić Maryję do swojego życia. „Jezus chce dziś przyjść do ciebie ze swoją Matką. Pragnie dziś przypomnieć każdemu z nas, że skoro zaprosiliście Maryję 11 lat temu, aby była Patronką waszego Miasta, to weźcie Ją do siebie, weźcie Ją do swojego domu, weźcie Ją do swojego życia, tak jak to uczynił umiłowany uczeń, św. Jan Ewangelista, spod krzyża na Kalwarii” – apelował.

„Pragnę życzyć, aby cudowne zdarzenia, które dokonują się za przyczyną Maryi również i tu, w waszej parafii, w waszym mieście, aby one jeszcze bardziej przyczyniły się do jeszcze większej chwały Bożej, do jeszcze większej czci Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Aby te wydarzenia jeszcze bardziej przyczyniły się do wzrostu wiary w nas, w naszych rodzinach i we wszystkich” – powiedział na koniec Kaznodzieja.

Na zakończenie uroczystości odbył się koncert maryjny w wykonaniu młodego artysty Krzysztofa Rzeszutka oraz Zespołu Rzeszowiacy.

e-leclerc-mielec
Navi

POWIĄZANE POSTY

Siedem goli w szalonym meczu. Warta Poznań – FKS Stal Mielec 5:2 [VIDEO]

Wiadomości Mielec

III Gala ‘Master of English’ w Sali Królewskiej [FOTO]

Wiadomości Mielec

Spektakl teatru „Magia” na scenie SCK [FOTO]

Wiadomości Mielec

Napisz komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa