W Cieniu Jupiterów Mielec
Image default
Sport

Rodzinna sobota… na rowerach!

Pod honorowym patronatem Starosty Powiatu Mieleckiego Stanisława Lonczaka odbył się III Rodzinny Mini Rajd rowerowy ulicami Radomyśla Wielkiego i Dulczy Małej.

W sobotnie popołudnie, 24 sierpnia, przy stadionie Radomyślanki zgromadzili się amatorzy dwóch kółek. Byli dorośli, młodzież i dzieci – w sumie około 130 rowerzystów. W gronie uczestników rajdu nie zabrakło także patronów imprezy: starosty Stanisława Lonczaka i burmistrza Józefa Rybińskiego.

Rowerzyści, eskortowani przez funkcjonariuszy policji i radomyskich strażaków, utworzyli długi peleton, który przemierzając drogami Radomyśla Wielkiego i Dulczy Małej (ul. Przemysłowa, Wałowa, Dulcza Mała – Budy, remiza OSP, ul. Kościuszki), po pokonaniu około 13 kilometrów, po trzech kwadransach dotarł z powrotem na radomyski stadion. Tam na wszystkich uczestników rajdu czekały pamiątkowe medale, a także kiełbaski z grilla i chłodne napoje.

Wydarzenie zorganizowali: Zarząd Osiedla, Urząd Miejski, Samorządowe Centrum Kultury i Bibliotek, Ochotnicza Straż Pożarna i Komisariat Policji w Radomyślu Wielkim. 

Zdjęcia: Gmina Radomyśl Wielki

Zobacz też...