W Cieniu Jupiterów Mielec
Image default
Galerie Materiały video

Rondo NSZZ Solidarność [FOTO, VIDEO, DRON]

Oddane rok temu do użytku jako wspólna inwestycja mieleckich samorządów rondo na skrzyżowaniu Alei Kwiatkowskiego i ulicy Przemysłowej już oficjalnie nosi nazwę Ronda NSZZ Solidarność.

Uroczystego odsłonięcia tablic z nazwą ronda w przeddzień 38 rocznicy podpisania porozumień sierpniowych, dokonali przewodniczący Rady Miejskiej w Mielcu i zasłużony działacz mieleckiej Solidarności Marian Kokoszka wraz z Marszałkiem Województwa Podkarpackiego Władysławem Ortylem, Pełniącym Funkcję Prezydenta Miasta Mielca Fryderykiem Kapinosem, Starostą Powiatu Mieleckiego Zbigniewem Tymułą oraz Andrzejem Osnowskim, byłym działaczem związkowym, posłem na Sejm i radnym.


Uchwałę o uhonorowaniu ludzi, którzy tworzyli Solidarność podjęła w czerwcu bieżącego roku Rada Miejska w Mielcu. Zarówno Marian Kokoszka jak i Władysław Ortyl w swoich wystąpieniach zwrócili uwagę na to, że do tej pory nie było miejsca w naszym mieście, gdzie nazwa Solidarności w formie np. nazwy ulicy mogłaby wybrzmieć.

-Dobrze że to rondo zostało zbudowane, bo tak jak długo czekaliśmy w Mielcu na taką nazwę, tak bardzo długo czekano na realizację tej inwestycji w miejscu, gdzie było niebezpiecznie, gdzie ginęli ludzie – dodał Marszałek Ortyl.
Pełniący Funkcję Prezydenta Miasta Mielca Kapinos wyraził zadowolenie, że w 100-lecie odzyskania Niepodległości Polski nadaniem imienia NSZZ Solidarność rondu przy ulicy Kwiatkowskiego uhonorowana zostaje mielecka Solidarność i robotnicy, którzy w tamtych trudnych czasach mieli odwagę przeciwstawić się komunistycznej władzy. -Dzięki tamtej robotniczej Solidarności żyjemy dziś w wolnym i w pełni suwerennym kraju – powiedział Fryderyk Kapinos.
Starosta Zbigniew Tymuła dziękował wszystkim, za pomoc w realizacji budowy ronda, które zapoczątkowało wspólne inwestycje miasta i powiatu przy wsparciu Urzędu Marszałkowskiego.

Zobacz też...

1 Komentarzy

Ryszard 28 stycznia 2020 (wtorek) at 09:30

To rondo, to nie tylko pomnik dla Solidarności, ale także pomnik niewiedzy i braku odpowiedzialności wszystkich odpowiedzialnych w regionie za bezpieczeństwo ruchu drogowego. Zapraszam na https://mrerdek1.blogspot.com/2020/01/202-rondo-nszz-solidarnosc-w-mielcu.html

Odpowiedz

Zostaw komentarz

W Cieniu Jupiterów Mielec
Mielec: Informacje, Relacje, Wiadomości, Wydarzenia, Ogłoszenia, Nowości