W Cieniu Jupiterów Mielec
Dentysta Mielec
EsteticDent Dentysta Mielec
fratelli
Image default
Galerie Historia Informacje Materiały video Wywiady

Rondo przed bramą WSK i SSE [FOTO, VIDEO]

Rondo znajdujące się przed byłą bramą Wytwórni Sprzętu Komunikacyjnego (a obecnie SSE) otrzymało imię Tadeusza Ryczaja wieloletniego dyrektora fabryki, która dominowała w regionie.

27 sierpnia odbyła się uroczystość odsłonięcia tablicy i oficjalnego nadania rondu na skrzyżowaniu ulic Wojska Polskiego i Przemysłowej.

Udział w otwarciu uroczystym wzięli m.in. przedstawiciele władz samorządowych miasta i powiatu, posłów na Sejm RP, rodziny Tadeusza Ryczaja oraz licznie przybyłych pracowników dawnej WSK.

Tadeusz Ryczaj urodził się 28 sierpnia 1931 r. w Kowlu na Wołyniu. W 1939 r. po aresztowaniu przez Rosjan jego ojca, zabitego później w Ostaszkowie, przyjechał z matką do Malinia koło Mielca. W Mielcu ukończył liceum i podjął pracę w WSK, następnie ukończył studia w SGPiS, cały czas pracując w WSK i awansując od szeregowego księgowego, poprzez kierownika, zastępcę dyrektora naczelnego ds. ekonomicznych, by w roku 1966 zostać powołanym na stanowisko dyrektora naczelnego WSK Mielec. Zmarł 1 stycznia 2010 roku.

Miasto za jego rządów osiągnęło ponad przeciętny rozwój. Do dziś wśród kibiców Stali Mielec funkcjonuje stwierdzenie, że jesteśmy „w drodze po dawny blask” i nie da się ukryć faktu, kto był autorem blasku – ówczesny prezes klubu Kazimierski był na etacie organizatorem sukcesu, jednak decyzję o rozwoju klubu były podejmowane na poziomie dyrektora Ryczaja, który miał oparcie w Warszawie w KC PZPR. Jednak w czasach Stanu Wojennego w WSK dochodziło do kontrowersyjnych sytuacji z udziałem Służby Bezpieczeństwa.

Do dziś w opinii wielu byłych pracowników był świetnym menadżerem, jednak w złych czasach i najlepiej o tym nie pamiętać.

YouTube player
YouTube player
YouTube player
e-leclerc-mielec
Navi

POWIĄZANE POSTY

Uczniowie wspólnie z posłem Kapinosem posadzili Las Papieski [FOTO]

Wiadomości Mielec

Za jazdę rowerem z 0,5 promila alkoholu, mandat to 2500 złotych!

Wiadomości Mielec

SP 3 czwartą szkołą Podkarpacia [FOTO]

Wiadomości Mielec

Napisz komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa