W Cieniu Jupiterów Mielec
Dentysta Mielec
fratelli
EsteticDent Dentysta Mielec
Image default
Informacje Materiały video

Rondo Tadeusza Ryczaja już czynne [VIDEO]

Będzie nowa organizacja ruchu

Dobiegają końca prace związane z remontem ulic dojazdowych do mieleckiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Organizacja ruchu w tym rejonie zasadniczo nie uległa zmianie. Najbardziej istotną jest nieco inny sposób poruszania się pojazdów na rondzie przylegającym do bramy głównej Strefy, od niedawna noszącym imię Tadeusza Ryczaja. Zlikwidowany został przejazd „na wprost” ulicą Wojska Polskiego.

Znajdujące się na tym rondzie oznakowanie kierunkowych tablic informacyjnych odzwierciedla dotychczasową, wciąż obowiązującą organizację ruchu.

Już w najbliższym czasie zostanie ona jednak zmieniona. Na rondzie pojawią się nowe tablice kierunkowe sugerujące – głównie kierowcom przyjeżdżającym spoza Mielca – wybór obwodnicy jako trasy szybszej.

Jednocześnie utrzymany zostanie dotychczasowy porządek i nie będą wprowadzone ograniczenia tonażowe, które mogłyby uniemożliwić przejazd TIR’om ulicą Padykuły. Zarówno ona, jak i wyremontowana w ostatnim czasie ulica Wojska Polskiego zostały tak zaprojektowane, by wytrzymać duże obciążenia poruszających się nimi pojazdów.
Wprowadzenie takich ograniczeń byłoby także niekorzystne ze względów logistycznych dla firm ulokowanych w Strefie, w części przylegającej do tego układu komunikacyjnego.

Nowa organizacja ruchu wprowadzona zostanie jeszcze w 2020 roku i uwzględniać będzie zmiany na obu rondach przylegających do Strefy.

Wykonawcą inwestycji było Przedsiębiorstwo Robót Drogowych w Mielcu. Przedsięwzięcie podzielono na dwa etapy.

W pierwszym, na odcinku od Ronda Solidarności do dawnej bazy PKS wymieniono nawierzchnię ulicy, wykonano ścieżkę rowerową i chodnik oraz przebudowano odwodnienie. Z kolei drugi etap obejmował prace na ul. Przemysłowej na odcinku od Ronda Solidarności do skrzyżowania z ul. Wojska Polskiego przed bramą główną mieleckiej strefy. Tu także wymieniono nawierzchnię, wybudowano nowe chodniki, zjazdy, odwodnienia i ścieżkę rowerową. Na skrzyżowaniu z ul. Wojska Polskiego (także doczekała się przebudowany – inwestycję zrealizowało starostwo), powstało nowe rondo, które stało się głównym węzłem komunikacyjnym dla układu drogowego wokół mieleckiej strefy przemysłowej.

Drugi etap kosztował 4 mln 568 tys. zł., natomiast wartość całej przebudowy ul. Przemysłowej sięgnęła kwoty 6 864 551 zł. Dofinansowanie wyniosło blisko 3,3 mln zł.

Rondo, uchwałą rady miejskiej w Mielcu, nazwano imieniem Tadeusza Ryczaja, byłego dyrektora Wytwórni Sprzętu Komunikacyjnego.

YouTube player
e-leclerc-mielec
Navi

POWIĄZANE POSTY

Potrącenie rowerzysty na rondzie

Wiadomości Mielec

Potrącenie motorowerzysty w Woli Mieleckiej

Wiadomości Mielec

Żołnierze w powiecie mieleckim na ćwiczeniach

Wiadomości Mielec

Napisz komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa