W Cieniu Jupiterów Mielec
Image default
Sport

Rowery Cross w Parku Leśnym – Górka Cyranowska [FOTO]

Studio Wizualne Damian Gąsiewski, Urząd Miejski wraz z Miejskim Ośrodkiem Sportu i Rekreacji w Mielcu oraz Stowarzyszenie Kolarskie Stal Mielec byli organizatorami zawodów rowerowych ELIMINATOR AUTOPART MIELEC, które odbyły się w Mielcu w sobotę 24 marca na terenie Parku Leśnego – Górka Cyranowska.

Patronem honorowym pierwszej tego typu imprezy w naszym mieście przygotowanej dla miłośników dwóch kółek, była firma AUTOPART – czołowy polski producent akumulatorów do wszystkich typów pojazdów.

W zawodach wzięło udział 52 uczestników z południowo-wschodniej Polski, którzy na specjalnie przygotowanej dwukilometrowej trasie rywalizowali dwójkami w systemie pucharowym. Bardzo urozmaicony i wymagający cross z licznymi zjazdami i podjazdami był nie lada wyzwaniem dla śmiałków posiadających rowery górskie.

Zwycięzcą Eliminatora okazał się Michał Cichoń (MTB MOSiR Dukla), który nagrodę za pierwsze miejsce odebrał z rąk pełniącego funkcję Prezydenta Miasta Mielca Fryderyka Kapinosa. Nagrody i wyróżnienia wręczali także dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Mielcu Andrzej Jędrychowski oraz Agnieszka Woszczyna z firmy AUTOPART Mielec.

Kolejne miejsca zajęli: 2.Mateusz Niezgoda – Brzeźnica – Chemik Pustków MTB; 3.Mateusz Trela – Sandomierz – Sport Serwis Sandomierz; 4.Janusz Bańka – Mielec – Gardner-Team Mielec.

W czasie imprezy firma AUTOPART odbierała zużyte baterie i wymieniała je na batony energetyczne i inne słodkie upominki, które dodawały energii uczestnikom i kibicom. Zbiórka baterii to efekt współpracy z Zakładem Utylizacji Odpadów Komunalnych w Mielcu. Specjalne nagrody przewidziane były dla osób, które przyniosły ich najwięcej. Udało się zebrać 20 kg zużytych baterii.

Dodatkową atrakcją zawodów był Spinning Bossmen Cup, polegający na jeździe na czas na spinningach na dystansie 2 km z dodatkowymi nagrodami i pucharami ufundowanymi przez BOSSMEN Fryzjerstwo Piotr Winiarz. Najlepszy w tym sprawdzianie okazał się Wojciech Mazurkiewicz z Mielca (Calypso Fitness Club Navigator/Aviators) przed Jarosławem Szczerbą (Mielec) i Łukaszem Dotoniem z Krakowa.

Nagrodę specjalną za najlepszy czas przejazdu trasy zawodów ufundowaną przez firmę ELEKTROREM otrzymał zwycięzca Eliminatora – Michał Cichoń. Dwukilometrowy cross pokonał on w 4 minuty i 28 sekund.

Każdy z uczestników otrzymał pakiet startowy wraz pamiątkowym medalem realizowanego przez nasze miasto projektu „Do-U-Sport?”, a najlepsi okolicznościowe statuetki ufundowane przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji. Atrakcją było również losowanie nagrody głównej (rower górski) ufundowanej przez Bike Center oraz Northtec Bicycle. Nagrodę wylosował Robert Wolak z Mielca.

Edward Tabor

Zobacz też...