W Cieniu Jupiterów Mielec
Image default
Sport

Rowerzyści na start

W sobotę przez pięć miejscowości gminy Radomyśl Wielki przejadą rowerzyści w ramach 6. Rajdu Rowerowego.

To już szósty rajd amatorów dwóch kółek, który wyruszy ze Zgórska. Pierwszy miał miejsce przy okazji uroczystości związanych z 900-leciem miejscowości w 2011 roku.

Wówczas na rowerową przejażdżkę wybrało się około 100 osób. Z roku na rok impreza się rozkręcała gromadząc 150 – 180 rowerzystów. W ubiegłym roku w rajdzie wzięło udział rekordowe 300 osób. W tym roku spodziewanych jest blisko 400 uczestników.

 

 

Start rajdu przewidziano w sobotę (13 sierpnia) o godzinie 16:00 spod Domu Strażaka w Zgórsku. Rowerzyści przejadą przez Podborze, Rudę-Zastawie, Rudę-Biesów i ul. 3 Maja w Radomyślu Wielkim na stadion w Partyni. Tam odbędzie się krótki postój.

Po odpoczynku amatorzy dwóch kółek wrócą ul. 3 Maja i Armii Krajowej (droga powiatowa Radomyśl Wielki – Tuszyma) przez Rudę-Zastawie, Podborze do Zgórska. Na tamtejszym stadionie, gdzie zlokalizowana będzie meta, spodziewani są ok. godz. 18:15. W sumie do pokonania będą mieli ok. 25 km.

W przypadku niesprzyjającej pogody trasa rajdu może ulec zmianie. Podczas rajdu dojdzie do ograniczenia ruchu drogowego. Za ewentualne utrudnienia organizatorzy serdecznie przepraszają.

Współorganizatorami tego wydarzenia są Klub Sportowy Zgórsko, a także OSP, rady sołeckie ze Zgórska, Podborza i Partyni oraz Urząd Miejski w Radomyślu Wielkim.

 

 

rajd

 

e-leclerc-mielec
Navi

Zobacz też...

Zostaw komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa