W Cieniu Jupiterów Mielec
fratelli
Image default
Informacje

Rozmawiali o bezpieczeństwie przeciwpowodziowym w powiecie

Przedstawiciele samorządów spotkali się, by rozmawiać o poszerzeniu międzywala dla ochrony miejscowości Boża Wola i Kiełków w powiecie mieleckim.

Marszałek Województwa Podkarpackiego powierzył Podkarpackiemu Zarządowi Melioracji i Urządzeń Wodnych w Rzeszowie zadanie, jakim jest poszerzenie międzywala w Bożej Woli i Kiełkowie, w celu zabezpieczenia mieszkańców powiatu mieleckiego przed skutkami powodzi.

Inwestycja ta, zabezpieczyć ma przed ogromnymi stratami z powodu zniszczeń upraw i podtopień gospodarstw domowych.

Podkarpacki Zarząd Melioracji i Gospodarki Wodnej otrzymał już pozytywną opinię środowiskową co do budowy wałów rzeki Wisłoki i Potoku Kiełkowskiego na wysokości wsi Kiełków i Boża Wola.

Mimo, że inwestycja nie pozostaje w kompetencjach starosty, to gospodarz powiatu postanowił zaangażować się w tę sprawę. 29 kwietnia spotkał się z przedstawicielami: Podkarpackiego Zarządu Melioracji i Urządzeń Wodnych w Rzeszowie, Burmistrza Przecławia oraz Wójtem Gminy Mielec, by podjąć działania zmierzające do wykupu gruntów i godnej zapłaty mieszkańcom.

– Podczas spotkania ustaliliśmy wstępne działania i myślę, że idziemy w dobrym kierunku, aby zapewnić mieszkańcom powiatu  bezpieczeństwo przeciwpowodziowe i nie dopuścić do podobnej sytuacji, która miała miejsce chociażby w 2010 roku – powiedział starosta.

 

13177274_1709390465982925_3194770049651395166_n

 

 

e-leclerc-mielec
Navi

POWIĄZANE POSTY

Podziękowania dla mieleckich policjantów

Wiadomości Mielec

Przemysław Pawłowski zagra na Rynku Starego Miasta

Wiadomości Mielec

Seniorzy w Portugali na programie miast partnerskich [FOTO]

Wiadomości Mielec

Napisz komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa