W Cieniu Jupiterów Mielec
Image default
Informacje

Rozmawiali o budowie wałów przeciwpowodziowych i bezpieczeństwie mieszkańców

Podkarpacki Zarząd Melioracji i Urządzeń Wodnych w Rzeszowie w wraz ze Starostą Powiatu Mieleckiego Zbigniewem Tymułą  i samorządami gminnymi spotkali się z mieszkańcami Gminy Mielec i Przecław, by rozmawiać o ochronie przeciwpowodziowej.

Powodem do spotkania była inwestycja, którą PZMiUW chce zrealizować w ramach zadania inwestycyjnego pn: „Budowa wałów przeciwpowodziowych na rzece Wisłoce w km rzeki od 27+100 -31+400 i potoku Kiełkowskim w km wału od 0+150 – 1+971 – dla ochrony przeciwpowodziowej miejscowości Boża Wola, Kiełków na ternie gm. Mielec i gm. Przecław, woj. Podkarpackie”.

Dyrektor PZMiUW Małgorzata Wajda wraz z pracownikami przedstawili właścicielom działek siedliskowych, znajdujących się na terenie przyszłego międzywala i zagrożonych przyszłościowo wodami powodziowymi, bieżące informacje związane z przygotowaniem ww. inwestycji oraz procesu wykupu ich nieruchomości.

 

1333898195

 

Inwestycja będzie realizowana w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego województwa, który ma określone ramy czasowe. W związku z tym, żeby skorzystać z pieniędzy na tę perspektywę finansową, musimy prowadzić działania regularnie, bez opóźnień. Nie może być tak, że powstanie wał a mieszkańcy pozostaną w międzywału, bo to zagrażałoby ich życiu i mieniu, stąd też wyprzedzająco prowadzimy sprawy związane z wykupem.

Operat szacunkowy powinien być gotowy na koniec stycznia – powiedziała dyrektor Wajda.  – Wypłaty będą zgodne z prawem, czyli takie, aby mieszkańcy nie poczuli się pozbawieni majątku czy oszukani przez państwo, natomiast nie można się na tym nadmiernie wzbogacić – dodała.  

 – Apeluję do mieszkańców, aby przychylili się do warunków, które zostaną zaproponowane, bo to naprawdę jest dla nas wszystkich duża szansa na zrealizowanie tej inwestycji, która więcej może się nie powtórzyć – mówił wójt Gminy Mielec Józef Piątek.

Widzimy, że jest wola współpracy ze strony mieszkańców z Podkarpackim Zarządem Melioracji i Urządzeń Wodnych. Wierzę, że dialog w tej sprawie, przyczyni się do tego, że inwestycja zostanie wykonana możliwie jak najszybciej i żadna rodzina nie będzie musiała już więcej martwić się o dorobek życia – powiedział starosta Powiatu Mieleckiego Zbigniew Tymuła.

 

 

e-leclerc-mielec
Navi

Zobacz też...

Zostaw komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa