W Cieniu Jupiterów Mielec
Dentysta Mielec
EsteticDent Dentysta Mielec
fratelli
Image default
Informacje

Rozpoczął się rok szkolny, policjanci zadbają o bezpieczeństwo najmłodszych

Wczoraj rozpoczął się nowy rok szkolny. Najmłodsi każdego dnia będą zmierzać do swoich szkół. W trosce o bezpieczeństwo dzieci, zwłaszcza tych, które pierwszy raz założą szkolne tornistry apelujemy do rodziców by przypomnieli swoim pociechom o zasadach bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Policjanci wydziału prewencji, dzielnicowi oraz funkcjonariusze wydziału ruchu drogowego przez najbliższe dni będą prowadzić wzmożone działania pod hasłem „Bezpieczna droga do szkoły”.

Wraz z rozpoczęciem się roku szkolnego startuje policyjna akcja „Bezpieczna droga do szkoły”. W pierwszych dniach września, w rejonach szkół i przedszkoli, policyjne patrole będą dbały o bezpieczeństwo dzieci i młodzieży. Policjanci będą reagować na wykroczenia popełniane przez kierujących w pobliżu szkół, szczególnie na przekraczanie przez nich dozwolonej prędkości, nieprawidłowe wyprzedzanie oraz nieprawidłowe zachowanie wobec pieszych.

Funkcjonariusze będą także prowadzić spotkania profilaktyczne z dziećmi, rodzicami i nauczycielami. Policjanci będą także kontrolować autobusy szkolne. Sprawdzać będą także, czy dzieci dowożone są do szkół przez rodziców lub opiekunów, korzystają z fotelików i pasów bezpieczeństwa.

W trosce o bezpieczeństwo najmłodszych uczestników ruchu drogowego, zwłaszcza uczniów klas pierwszych zachęcamy rodziców, by rozmawiali z dziećmi o zagrożeniach, jakie mogą spotkać w drodze do szkoły, o sposobach ich unikania, by przypomnieli podstawowe zasady bezpiecznego korzystania z drogi. Namawiamy rodziców, aby szykując wyprawkę do szkoły, pamiętali o elementach odblaskowych. Plecak, kurtka czy odblaskowa opaska na rękę sprawiają, że dziecko jest lepiej widoczne w świetle reflektorów, a przez to bezpieczniejsze.

Dziecku, które zaczyna edukację szkolną na pewno warto towarzyszyć w jego pierwszej drodze do szkoły. To będzie dobra okazja, by zwrócić uwagę na zagrożenia i mówić o podstawowych zasadach korzystania z drogi, na przykład: dlaczego nie wolno wbiegać na jezdnię, przechodzić na czerwonym świetle, dlaczego należy iść poboczem po lewej stronie jezdni. Warto również objaśnić dziecku znaczenie znaków i sygnałów drogowych, które mija w drodze do szkoły. Dziecko świadome zagrożeń będzie bardziej bezpieczne.

e-leclerc-mielec
Navi

Zobacz też...

Zostaw komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa