W Cieniu Jupiterów Mielec
Dentysta Mielec
EsteticDent Dentysta Mielec
fratelli
Image default
Informacje

Rozpoczęły się kontrole prywatnych posesji

Wraz z rozpoczęciem sezonu grzewczego rozpoczęły się kontrole przydomowych palenisk przeprowadzane przez Straż Miejską w Mielcu w ramach  działań ograniczających tzw. niską emisję.

Jest to kontynuacja akcji miejskich strażników, którzy od kilku lat systematycznie prowadzą zarówno akcje informacyjne wśród mieszkańców, jak i kontrole kotłowni pod kątem korzystania z właściwych paliw. Niestety ciągle zdarzają się sytuacje, że spalany jest węgiel złej jakości lub niedozwolone materiały w postaci np. plastików, styropianu czy odpadów płyt meblowych.

Przypominamy, że funkcjonariusze Straży Miejskiej dokonujący kontroli posiadają upoważnienia prezydenta miasta do jej przeprowadzenia. Na jego podstawie mają prawo wstępu na teren prywatnej nieruchomości w celu wykonania czynności sprawdzających oraz prawo żądania informacji w zakresie niezbędnym do ustalenia stanu faktycznego, a także dokumentów i wszelkich danych związanych z problematyką kontroli.

Jeżeli okaże się, że spalane były odpady komunalne lub inne zabronione materiały, sporządzany jest protokół kontrolny i mieszkaniec może zostać ukarany mandatem w wysokości do 500 zł. W szczególnych sytuacjach pobierane są próbki popiołu z paleniska, które następnie przekazywane są  do ekspertyzy w Centralnym Laboratorium Pomiarowo-Badawczym w Jastrzębiu Zdroju.

Funkcjonariusz Straży Miejskiej, może także poprosić kontrolowanego o okazanie atestu na zakupione paliwo. Obowiązek wystawiania takiego świadectwa jakości paliwa nałożyła na sprzedawców ustawa o systemie monitorowania i kontrolowania jakości paliw.

W bieżącym sezonie grzewczym kontrolowane będzie także przestrzeganie zapisów uchwały antysmogowej dla Województwa Podkarpackiego dotyczącej m.in. wymiany do końca bieżącego roku kotłów węglowych mających więcej niż 10 lat.

Przypomnijmy – aby uniknąć otrzymania mandatu: 

-nie wolno palić w piecu odpadami komunalnymi 
-nie wolno również palić drewnem o zawartości wilgotności pow. 20 %
-nie należy kupować mułów węglowych oraz flotokoncentratów 
-nie należy kupować węgla oraz brykietu brunatnego

e-leclerc-mielec
Navi

Zobacz też...

Zostaw komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa