W Cieniu Jupiterów Mielec
Dentysta Mielec
EsteticDent Dentysta Mielec
fratelli
Image default
Galerie Informacje Materiały video

Rozwój przedsiębiorczości w Mielcu [FOTO, VIDEO]

W Specjalnej Strefie Ekonomicznej w Mielcu przebywali z wizytą posłowie z sejmowej podkomisji ds. wykorzystania funduszy Unii Europejskiej. Politycy przebywali w Mielcu na zaproszenie Fryderyka Kapinosa, posła Prawa i Sprawiedliwości.

Posłowie z sejmowej podkomisji ds. wykorzystania funduszy Unii Europejskiej wizytowali w Mielcu inwestycje, jakie zostały zrealizowane ze środków europejskich. Rozmawiali też z przedsiębiorcami o tym, jak w przyszłości wydawać pieniądze, by zyskiwały na tym miejscowe firmy.

Przedsiębiorcy z Podkarpacia, także z Mielca, najlepiej wykorzystują środki unijne, jeżeli chodzi o program Rozwój Polski Wschodniej – ocenił Fryderyk Kapinos, poseł Prawa i Sprawiedliwości.

Posłowie chcieli usłyszeć, na jakie bariery dziś napotykają miejscowi przedsiębiorcy. Podjęty został temat transportu. Właściciele firm oczekują między innymi sprawnego dojazdu z Mielca do Warszawy. W regionie potrzeba też nowych terenów na inwestycje, szczególnie w mieście.

Z pola naszego widzenia ucieka nam teren w mieście. Chcemy się temu jeszcze raz na nowo przyjrzeć – wskazał Waldemar Barnaś, dyrektor Specjalnej Strefy Ekonomicznej Euro-Park Mielec.

Bez terenów inwestycyjnych nie będzie rozwoju miejscowych firm. Grunty, z których mogą korzystać przedsiębiorcy, najczęściej powstają w okolicznych gminach. To między innymi Tuszów i Radomyśl Wielki. Nie wszędzie jednak warunki do inwestowania są takie same.

Bardzo prosiliśmy przewodniczącego i całą podkomisję, żeby wystąpić – bo taką interpelację składałem – do Ministerstwa Rozwoju, aby warunki w całym powiecie były jednakowe – akcentował poseł Fryderyk Kapinos.

Ma to przyczynić się do rozwoju lokalnej przedsiębiorczości. Ze strony przewodniczącego podkomisji płynie zapewnienie, że podjęte zostaną działania, a postulaty firm trafią we właściwe miejsce.

Wszystkie zamierzenia, które były ze strony przedsiębiorców, a które chcieli wyartykułować, zapisaliśmy i jako podkomisja kierujemy je dalej do Ministerstwa Funduszy i Polityki Regionalnej – wyjaśnił Kazimierz Gołojuch, poseł Prawa i Sprawiedliwości.  

Posłowie z podkomisji ds. wykorzystania funduszy Unii Europejskiej przebywali w Mielcu na zaproszenie Fryderyka Kapinosa, posła Prawa i Sprawiedliwości.

YouTube player
e-leclerc-mielec
Navi

Zobacz też...

Zostaw komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa