W Cieniu Jupiterów Mielec
Image default
Informacje

Rusza 3 etap budowy zbiorników retencyjnych

Po zakończeniu budowy dwóch etapów zbiorników retencyjnych na terenie naszego miasta, czas na realizację trzeciego i zarazem ostatniego etapu, w ramach którego układ retencji wód opadowych powstanie na terenie Borku Niskiego w Mielcu.

Dziś (14 stycznia) Pierwszy Zastępca Prezydenta Miasta Mielca Paweł Pazdan podpisał umowę z firmą Santex, która zaproponowała najkorzystniejszą ofertę w ramach kryteriów ceny i okresu gwarancji i to ona została wyłoniona w ramach ogłoszonego przez mielecki magistrat przetargu.

Warto wspomnieć, że firma ta, była odpowiedzialna także za realizację drugiego etapu budowy zbiorników, które kilka miesięcy temu powstały w okolicach Hotelu Polskiego. Natomiast w ramach pierwszego etapu, zbiorniki retencyjne powstały między ul. Solskiego a Kusocińskiego.

– Realizacja tej jednej z największych inwestycji w Mielcu przebiega bardzo sprawnie. Dwa poprzednie etapy zostały zakończone przedterminowo, a współpraca z wykonawcami odbyła się bez zastrzeżeń – mówi Zastępca Prezydenta Mielca Paweł Pazdan. – Dzisiejsze podpisanie umowy rozpoczyna ostatni, trzeci etap inwestycji, która ma na celu rozwiązanie problemu zalewania miasta podczas ulewnych opadów deszczów. Warto podkreślić, że zakończony pierwszy etap pozwolił również na nowe zagospodarowanie przestrzeni miejskiej przy terenach MOSiR – dodaje Prezydent.

Koszt budowy trzeciego etapu zbiorników retencyjnych to 5 821 377,13 zł. Termin zakończenia budowy to 30 września 2021 r.

Łączny koszt projektu pn. „Budowa układów retencji wód opadowych i roztopowych na terenie Gminy Miejskiej Mielec” wynosi 29 192 865,52 zł z czego 20 173 506,45 złotych stanowi dofinansowanie jakie Gmina Miejska Mielec otrzymała w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014-2020; Działanie 2.1 Adaptacja do zmian klimatu wraz z zabezpieczeniem i zwiększeniem odporności na klęski żywiołowe, w szczególności katastrofy naturalne oraz monitoring środowiska.

e-leclerc-mielec
Navi

Zobacz też...

Zostaw komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa