W Cieniu Jupiterów Mielec
fratelli
Image default
Informacje

Rusza budowa windy przy Przychodni nr 2

Budynek Przychodni nr 2 w Mielcu wkrótce zostanie dostosowany do użytku osób niepełnosprawnych.

Mieszcząca się przy  ul. M.C Skłodowskiej Przychodnia nr 2 w przeciągu trzech miesięcy będzie wyposażona w windę dla osób niepełnosprawnych. Umożliwi ona dostęp na kondygnację I piętra bezpośrednio z zewnątrz budynku.

 

– Docierały do mnie sygnały, że trzeba wynosić starszych ludzi na piętro. Dałem słowo, że to się zmieni dlatego lada dzień ruszamy z  budową windy oraz odmalowaniem klatki schodowej –  powiedział starosta Powiatu Mieleckiego Zbigniew Tymuła.

 

Powiat Mielecki w tym celu wyłonił już wykonawcę, którym został Zakład Metalowo- Elektrotechniczny BAJPAX. Koszt inwestycji to 135 tys. zł.

 

Platforma pionowa zlokalizowana zostanie przy elewacji północno zachodniej od strony terenów istniejącego parkingu i zieleni miejskiej. Po przebudowie powstanie także toaleta ogólnodostępna, przystosowana dla potrzeb osób niepełnosprawnych i toaleta dla pracowników z wydzieloną częścią porządkową.

Budowie platformy dla osób niepełnosprawnych będą także towarzyszyć takie roboty jak: wykucie otworów w ścianie zewnętrznej, uzupełnienie posadzek, malowanie ścian; remont ścian klatki schodowej; wymiana posadzki na holu i schodach wewnętrznych.

 

ygygyguuuu

 

e-leclerc-mielec
Navi

POWIĄZANE POSTY

Zachowaj Trzeźwy Umysł – konkurs uczniów [FOTO]

Wiadomości Mielec

Gala Międzyszkolnego Konkursu Języka Angielskiego [FOTO]

Wiadomości Mielec

Takiej książki jeszcze w Mielcu nie było! [FELIETON]

Wiadomości Mielec

Napisz komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa