W Cieniu Jupiterów Mielec
Image default
Informacje Sport

Ruszają warsztaty samoobrony dla kobiet!

Pod patronatem Starosty Powiatu Mieleckiego Zbigniewa Tymuły odbędą się szkolenia samoobrony dla kobiet. Komenda Powiatowa Policji w Mielcu rozpoczęła już nabór chętnych.

Mając na uwadze bezpieczeństwo mieszkańców powiatu mieleckiego Komendant Powiatowy Policji w Mielcu wraz z prezydentem oraz starostą jako wspólny cel wyznaczyli sobie podnoszenie świadomości społeczeństwa w kwestii bezpieczeństwa.

W związku z tym stworzono wspólny projekt, którego celem jest zorganizowanie szkoleń z zakresu samoobrony dla mieszkanek powiatu mieleckiego pn. „PEWNA SIEBIE – BEZPIECZNA” – informuje mł.asp. Urszula Chmura, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Mielcu.

Warsztaty będą miały charakter cykliczny. Pierwszy kurs rusza już 1 marca 2017 roku i, pod okiem Radosława Nizołka – instruktora Mieleckiej Szkoły United KRAV MAGA, a zarazem funkcjonariusza mieleckiej policji, trwać będą dwa i pół miesiąca. Spotkania odbywać się będą w Szkole Podstawowej nr 13 w Mielcu, przy ulicy Łąkowej 6, o godzinie 17.45 w każdą środę, począwszy od 1 marca br.

Jedynym warunkiem uczestnictwa w warsztatach jest przedstawienie zaświadczenia o braku przeciwwskazań do wzięcia udziału w szkoleniach z zakresu samoobrony. W spotkaniach mogą wziąć udział kobiety w wieku od 18 do 60 lat.

W programie warsztatów przewidziano zajęcia z zakresu wiktymologii, samoobrony, psychologii i udzielania pierwszej pomocy dorosłym i dzieciom.

Podczas spotkań uczestniczki dowiedzą się jak nie stać się ofiarą przestępstwa, w jaki sposób rozpoznać i zapobiec skutkom zagrożeń oraz nauczą się, jak przy wykorzystaniu przedmiotów codziennego użytku można obronić się przed napastnikiem.

Informacji na temat szkoleń udziela manager Mieleckiej Szkoły KRAV MAGA Maria Niziołek, nr tel. 666 708 699 oraz oficer prasowy KPP Mielec, mł.asp. Urszula Chmura, nr tel. 510 997 528.

 

 

e-leclerc-mielec
Navi

Zobacz też...

Zostaw komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa