W Cieniu Jupiterów Mielec
fratelli
Image default
Kultura i nauka

Ruszają zapisy na kolejny semestr bezpłatnych zajęć Filii Politechniki Dziecięcej w Mielcu

8 lutego rozpocznie się przyjmowanie zgłoszeń na zajęcia letniego semestru Filii Politechniki Dziecięcej w Mielcu – darmowe zajęcia przeznaczone są dla uczniów szkół podstawowych w wieku od 6 do 12 lat z zamieszkałych na terenie powiatu mieleckiego.

Wykłady odbywają się raz w miesiącu, zawsze w sobotę.

Organizatorem projektu jest Fundacja Wspierania Edukacji przy Stowarzyszeniu „Dolina Lotnicza”, a od lat wspierają go finansowo Polskie Zakłady Lotnicze Sp. z o. o, które są Partnerem strategicznym projektu.

W tym semestrze nowymi Partnerami zostali: firma Kronospan Mielec Sp. z o.o. oraz Miasto Mielec. Realizację zajęć wspiera Centrum Kształcenia Praktycznego i Doskonalenia Nauczycieli w Mielcu.

Rejestracji można dokonać online na stronie www.dolina-wiedzy.pl/pd/uczelnia/rejestracja/ od 8 lutego  od godz. 10.00 do 19 lutego do godz. 23.59.59. Rejestrację należy potwierdzić poprzez linka wysłanego automatycznie na adres mailowy podany w formularzu rejestracyjnym.

Na zajęciach Politechniki Dziecięcej poprzez eksperymenty, pokazy czy ciekawe ćwiczenia dzieci odkrywają, że nauka może być doskonałą zabawą. Zajęcia prowadzą naukowcy, nauczyciele akademiccy, oraz popularyzatorzy nauki z całej Polski. Poruszane tematy dotyczą przede wszystkim nauk ścisłych, w tym m.in. fizyki, chemii, lotnictwa, ale także nauk przyrodniczych.

W nadchodzącym semestrze letnim studenci Politechniki Dziecięcej na zajęciach „Serce- jak to działa?” spotkają się z dr Iwoną Nowak, która opowie o tym jak pracuje serce i co z tym wspólnego ma prąd. Na zajęciach pt. „Wielki Wybuch, czarne dziury i Kosmos”, które poprowadzi pasjonat i popularyzator astronomii Radosław Pior, uczestnicy wsłuchają się w dźwięki Kosmosu, przybliżą do gwiazd, by wreszcie wybuchowo wylądować. Temat automatyki i produkcji przemysłowej w przystępnej formie przybliży dzieciom Natalia Rusin-Zielińska podczas wykładu pt. „Czy sterownik steruje, a falownik faluje?„. Natomiast, aby lepiej zapamiętać wszystkie nowe informacje, na zajęciach „Pamięć doskonała. Jak się uczyć, żeby wszystko pamiętać?„, wspólnie z zajmującymi się na co dzień szkoleniami oraz psychologią Magdaleną Popek i Joanna Kotek, poznają i przećwiczą techniki zwiększające efektywność pamięci.

 

Więcej informacji dotyczących rejestracji oraz zajęć Politechniki Dziecięcej znajduje się na stronie www.dolina-wiedzy.pl/pd

 

Zajęcia Politechniki Dziecięcej w Rzeszowie organizowane są przez Fundację Wspierania Edukacji przy Stowarzyszeniu „Dolina Lotnicza” od 2009 roku. Wykłady odbywają się także w czterech Filiach: Mielcu, Dębicy, Ustrzykach Dolnych i Stalowej Woli. W Ustrzykach Dolnych zajęcia skierowane są do dzieci z gminy Ustrzyki Dolne, w Mielcu dla wszystkich mieszkających w powiecie mieleckim, w Dębicy z powiatu dębickiego, a w Stalowej Woli zamieszkałych na terenie powiatu stalowowolskiego. Liczba uczestników zajęć w Rzeszowie oraz Filiach przekroczyła 11 tysięcy.

 

 

e-leclerc-mielec
Navi

POWIĄZANE POSTY

„Niemego kina” w Parku Oborskich [FOTO]

Wiadomości Mielec

Spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki w Podleszanach

Wiadomości Mielec

Letnia Akademia Artystyczna [FOTO]

Wiadomości Mielec

1 Komentarz

Matka trójki dzieci 8 lutego 2017 (środa) at 20:23

JAK ZWYKLE DOSTANĄ SIĘ DZIECI URZĘDNIKÓW, LUDZI PRACUJĄCYCH W MARR I POCIOTKÓW WSZYSTKICH WAŻNYCH OSÓB A JA ZAPISUJE SWOJE POCIECHY TRZECI ROK I DUPA. WIDAĆ Z DALEKA JAK TO TOWARZYSTWO JEST ZGNIŁE. TO JEDNO WIELKIE KÓŁKO WZAJEMNEJ ADORACJI!!

Odpowiedz

Napisz komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa