W Cieniu Jupiterów Mielec
Paliwa Mielec Zbiorniki
Paliwa Mielec Zbiorniki
Paliwa Mielec
Paliwa Mielec
fratelli
Image default
Galerie Informacje

Ruszył projekt „Ferie z WOT” na Podkarpaciu [FOTO]

Dzisiaj w Rzeszowie bramy koszar przekroczyli kolejni ochotnicy, którzy zasilili szeregi
3. Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej im. płk. Łukasza Cieplińskiego ps. „Pług”. To pierwsze powołanie w tym roku. W sumie pododdziały brygady zasiliło 111 ochotników.

12 stycznia w Rzeszowie odbyło się powołanie ochotników do służby w strukturach 3. Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej. W Rzeszowie kwalifikowano ochotników do batalionu rzeszowskiego, niżańskiego, dębickiego, jarosławskiego, sanockiego oraz przemyskiego. 

W ramach projektu „Ferie z WOT” do brygady zgłosiło się 111 ochotników w tym 35 uczniów szkół ponadpodstawowych i studentów oraz 18 kobiet. Ten czas w mundurze chcą spędzić również osoby doświadczone życiowo, którzy od dawna chcieli wstąpić do wojska ale czas i obowiązki rodzinne nie pozwalały im na to. Teraz Wojska Obrony Terytorialnej stworzyły taką możliwość gdzie bezkolizyjnie można realizować swoje życiowe marzenie. 

Wcielenie to pierwszy dzień tzw. „szesnastki” oraz „ósemki”. 16-dniowe szkolenie podstawowe i wyrównawcze prowadzone będzie w systemie ciągłym na obiektach szkoleniowych Ośrodka Poligonowego w Nowej Dębie. W tym szkoleniu udział wezmą kandydaci, którzy do tej pory nie mieli styczności z żadną z form służby wojskowej oraz żołnierze rezerwy.

Podczas szkolenia podstawowego i wyrównawczego instruktorzy największy nacisk położą na naukę praktycznych umiejętności posługiwania się bronią, zasady zachowania na współczesnym polu walki, przetrwania w trudnych warunkach, udzielania pierwszej pomocy oraz topografii. Szkolenie taktyczne integruje wszystkie inne przedmioty, a priorytetem jest szkolenie strzeleckie. Na zakończenie 26 lutego ochotnicy odbędą egzamin końcowy, który składa się z wielu zadań taktyczno – ogniowych. 

Ukoronowaniem szkolenia będzie przysięga wojskowa, która tym razem odbędzie się 27 lutego
w Rzeszowie.

e-leclerc-mielec
Navi

POWIĄZANE POSTY

Spotkanie z nieletnimi w Ośrodku Kuratorskim

Wiadomości Mielec

Oficjalne wyniki PKW wyborów samorządowych 2024 w Mielcu

Wiadomości Mielec

Dwaj mężczyźni usłyszeli zarzuty posiadania narkotyków

Wiadomości Mielec

Napisz komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa