W Cieniu Jupiterów Mielec
Image default
Informacje Kultura i nauka Materiały promocyjne

Ruszyły zapisy na Dziecięcy Uniwersytet Techniczny w Mielcu!

Fundacja Wspierania Edukacji przy Stowarzyszeniu Dolina Lotnicza,  zaprasza wszystkie dzieci w wieku 7-12 lat do zapisów na zajęcia Dziecięcego Uniwersytetu Technicznego w Mielcu w semestrze letnim 2021. Zapisy online trwają do 22 lutego do końca dnia. 

Rodzice mogą zapisywać dzieci poprzez stronę DUT – wystarczy założyć konto na stronie www.dolina-wiedzy.pl/dut, a następnie zarejestrować dziecko do wybranej filii (lub skorzystać z posiadanego już wcześniej konta, w przypadku kolejnej już rejestracji na zajęcia DUT). Rejestracja będzie aktywna do 22 lutego 2020 do końca dnia. W podanym terminie prowadzone są zapisy na wykłady online. Tylko osoby zapisane na wykłady mogą zapisywać się na warsztaty online w późniejszym terminie (zostanie podany do wiadomości rodzicom dzieci zapisanych na wykłady online). 

Na zajęcia w Mielcu mogą się rejestrować wyłącznie uczniowie szkół podstawowych w wieku 7-12 lat mieszkający na terenie powiatu mieleckiego. Organizatorem projektu jest Fundacja Wspierania Edukacji przy Stowarzyszeniu „Dolina Lotnicza”, a od lat wspierają go finansowo Polskie Zakłady Lotnicze Sp. z o.o, które są Partnerem strategicznym inicjatyw. Realizację zajęć wspiera Centrum Kształcenia Praktycznego i Doskonalenia Nauczycieli w Mielcu.

Wszystkie zajęcia są bezpłatne. Osobom biorącym udział w warsztatach zapewniamy materiały na zajęcia.  Zasady rekrutacji i jej poszczególne etapy dostępne są na stronie organizatora www.dolina-wiedzy.pl/dut/uczelnia/rejestracja/

W semestrze letnim wykłady oraz warsztaty prowadzone będą nadal w formie online.  W minionym semestrze ze względu na epidemię koronawirusa i wprowadzone obostrzenia, zajęcia DUT  zostały przeniesione do sieci. Wszyscy zarejestrowani studenci mogli korzystać z wykładów online i dodatkowych zajęć dostępnych także dla innych zainteresowanych: Naukowej Niedzieli Online oraz cyklu spotkań na żywo pn. Dolina Wiedzy Live. Organizatorzy mając na uwadze bezpieczeństwo studentów i fakt, że taka formuła zajęć sprawdziła się bardzo dobrze w minionym semestrze, postanowili utrzymać te formę dla wykładów oraz warsztatów we wszystkich filiach: Rzeszowie, Mielcu, Dębicy oraz w Jaśle. Liczba miejsc na wykłady online będzie nieograniczona, natomiast w grupach warsztatowych w każdym z miast, będzie dostępne 135 miejsc i będzie obowiązywać kolejność zgłoszeń. Zapisy na warsztaty będą dostępne tylko dla dzieci, które wcześniej zapiszą się na  wykłady online.

W semestrze letnim podczas czterech wykładów mali studenci spróbują odpowiedzieć sobie na kilka nurtujących pytań. Co nas ciśnie i dlaczego wieje wiatr? Czego można dowiedzieć się patrząc w niebo? Czego nie widać a co można zobaczyć zaglądając do środka drukarki? Czym jest elektryczny ping -pong i jak można samemu stworzyć prawdziwą burzę?  Gwarantujemy, że odpowiedzi na te pytania zaskoczą niejednego przyszłego naukowca. 

Z kolei na 1,5 godzinnych warsztatach online w Mielcu uczestnicy będą eksperymentować z prawami fizyki. Stworzą fizyczne zabawki oraz spróbują usłyszeć ciszę i zobaczyć dźwięk przy pomocy aerofonów czy słomko piszczałek. Uwaga! Na zajęciach panować będzie wysokie napięcie! – poruszymy temat elektrostatyki i elektryczności jednak w bezpiecznej formie. 

Zajęcia Dziecięcego Uniwersytetu Technicznego organizowane są przez Fundację Wspierania Edukacji przy Stowarzyszeniu „Dolina Lotnicza”, która od 2009 roku prowadziła Politechnikę Dziecięcą. Fundacja chcąc rozszerzać tematykę zajęć podpisała umowę z Uniwersytetem Rzeszowskim na podstawie, której powstał DUT.  Zapisy prowadzone są w Rzeszowie oraz pozostałych trzech Filiach: Mielcu, Dębicy i Jaśle.

Zajęcia DUT mają na celu pokazanie małym studentom, że nauka to nie tylko książki, ale także doskonała zabawa. Prowadzone są przez naukowców, wykładowców oraz popularyzatorów nauki z całej Polski, którzy poprzez wykłady czy pokazy z interesującymi eksperymentami, inspirują dzieci do poszerzania horyzontów i samodzielnego odkrywania fascynującego świata nauki. 

Wszelkie pytania prosimy kierować na maila [email protected] lub pod
nr tel. 17 888 60 03.  Zapraszamy również na
www.facebook.com/DolinaWiedzy

Materiał Promocyjny

e-leclerc-mielec
Navi

Zobacz też...

Zostaw komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa