W Cieniu Jupiterów Mielec
fratelli
Image default
Informacje Kultura i nauka

Rywalizacja młodych menedżerów w Ekonomiku

Ponad dwudziestu uczniów z pięciu szkół województw podkarpackiego i świętokrzyskiego przyjechało do Mielca, aby zmierzyć się w etapie okręgowym II Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Handlowo-Menedżerskich.

17 listopada gościli w Zespole Szkół Ekonomicznych, który podjął trud zorganizowania olimpiady na tym szczeblu, korzystając z kilkunastoletnich doświadczeń w tym zakresie.

Głównym organizatorem olimpiady jest Stowarzyszenie Dyrektorów i Nauczycieli Twórczych i Aktywnych Szkół Zawodowych w Bydgoszczy, zaś patronem naukowym – Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Koninie. Bieżąca, druga edycja tego konkursu jest kontynuacją poprzedniej formuły zawodów, funkcjonujących przez dwadzieścia lat jako turnieje.

Głównym celem olimpiady jest podnoszenie wiedzy zawodowej młodzieży kształcącej się w zawodach: technik ekonomista, technik handlowiec, technik rachunkowości, technik administracji i technik księgarstwa. Oprócz wiedzy ocenie podlegają umiejętności handlowe i menedżerskie uczestników.

 

W zawodach okręgowych przeprowadzonych w ZSE w Mielcu wzięli udział uczniowie Zespołu Szkół Ekonomicznych w Dębicy, Zespołu Szkół Ekonomicznych w Jaśle, Zespołu Szkół nr 3 w Łańcucie, Zespołu Szkół Ekonomicznych w Rzeszowie, Zespołu Szkół Ekonomicznych w Sandomierzu oraz przedstawiciele gospodarzy.

Mielecki „Ekonomik” reprezentowali uczniowie klas trzecich i czwartych Technikum nr 1: Konrad Borczyk, Magdalena Łachut, Adrian Rogala, Dominika Hyjek, Aleksandra Popera i Aneta Szeliga. Ich przygotowaniem, a także organizacją dwóch pierwszych etapów konkursu zajmowała się nauczycielka przedmiotów zawodowych Maria Gancarz.

 

245243985

 

Uczestnicy mieli do rozwiązania test składający się z pięćdziesięciu pytań obejmujących wiedzę i umiejętności w zakresie problematyki ogólnej i tematu wiodącego: „Handel a gospodarka”.Najlepszych sześćdziesiąt osób z całej Polski zostanie zakwalifikowanych do zawodów centralnych i uzyska tytuł finalisty, zwalniający z części pisemnej egzaminu potwierdzającego kwalifikacje w zawodzie.

 

Informacja i zdjęcia:

Zespół Szkół Ekonomicznych w Mielcu

Agnieszka Lorynowicz

 

978802973

 

1258468651

 

e-leclerc-mielec
Navi

POWIĄZANE POSTY

Humanizacja zwierząt domowych: to moda czy norma?

Wiadomości Mielec

Dni Wampierzowa w tym roku intensywnie Powitały Lato [FOTO, VIDEO]

Wiadomości Mielec

PZL Mielec nadal sponsorem Klubu FKS Stal Mielec S.A.

Wiadomości Mielec

Napisz komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa