W Cieniu Jupiterów Mielec
Dentysta Mielec
EsteticDent Dentysta Mielec
fratelli
Image default
Informacje Materiały video

Rząd wprowadza nowe obostrzenia [VIDEO]

W związku z pojawieniem się nowej mutacji koronawirusa Omikron rząd wprowadza pakiet alertowy obostrzeń składający się z dwóch elementów. Pierwszy z nich to uszczelnienie granic i zakaz lotów do 7 krajów z Afryki m.in. RPA – poinformował na konferencji prasowej minister zdrowia Adam Niedzielski. Dotychczasowy limit 75 proc. obłożenia zmienia się na 50 proc. – dotyczy m.in. instytucji kultury, kościołów, hoteli i lokali gastronomicznych.

Rząd wydłuża też kwarantannę do 14 dni dla osób przybywających do Polski z krajów poza strefą Schengen.

Ponadto zmienione zostaną limity w restauracjach, obiektach kultury, koncertach, hotelach i obiektach sportowych do 50 proc. zajętych miejsc.

W zgromadzeniach i uroczystościach udział będzie mogło brać udział do 100 osób.

Limity nie dotyczą osób zaszczepionych i zaczną obowiązywać od 1 grudnia do 17 grudnia.

Minister zdrowia Adam Niedzielski – Jesteśmy w apogeum 4 fali pandemii #COVID19. Obserwujemy zmniejszającą się dynamikę zachorowań. Do tej pory byliśmy w stanie zarządzać walką z pandemią w sposób przewidywalny. W ostatnich dniach pojawiła się nowa mutacja #koronawirus nazwana przez #WHO Omikronem. Generuje ona ryzyko przyspieszenia procesów pandemicznych, co zmienia nasze podejście do walki z pandemią. W związku z pojawieniem się nowego wariantu koronawirusa opracowaliśmy pakiet alertowy. Dotyczy on uszczelnienia granic oraz ograniczeń krajowych.

e-leclerc-mielec
Navi

Zobacz też...

Zostaw komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa