W Cieniu Jupiterów Mielec
Image default
Galerie Imprezy masowe i koncerty

,,Rzeszowiacy” – seniorzy zatańczyli z dedykacją [FOTO]

5 marca, podczas ,,Folkowego Dnia Kobiet”, na scenie sali widowiskowej Domu Kultury  zatańczyli członkowie Stowarzyszenia Seniorów ZPiT ,,Rzeszowiacy”. Zaczęli od poloneza, potem był mazur, krakowiak, kujawiak z oberkiem, tańce rzeszowskie, a w finale zaprezentowali taniec górali sądeckich.

Przygrywała pięknie orkiestra ,,Rzeszowiaków”, śpiewał chór tego zespołu, a tanecznych atrakcji dopełnił występ zespołu ,,Abrakadabra (młodszego i starszego składu), który wykonał tańce śląskie i taniec górali żywieckich.

Publiczność  dopisała – jak zwykle gdy na koncert zapraszają nasze zespoły folklorystyczne – i na stojąco oklaskiwała występ.  

Koncert poprowadził Tomasz Łępa, który złożył mielczankom życzenia wszelkiej pomyślności w imieniu zespołów.

W finale na scenie pojawiły się wszystkie zespoły i ich kierownicy, a także sprawca całego ,,zamieszania” – prezes Stowarzyszenia Seniorów ZPiT ,,Rzeszowiacy” Janusz Wołoszczak.

Jesienią ,,Rzeszowiacy” seniorzy będą obchodzić 20-lecie Stowarzyszenia i już zapowiedzieli  uroczysty koncert jubileuszowy. Jeśli do tego dodać obchody 65-lecia ZPiT ,,Rzeszowiacy”, to nie można oprzeć się wrażeniu, że po wakacjach czeka nas taneczna feta, jakich mało.

.

Zobacz też...

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa