W Cieniu Jupiterów Mielec
Mielec
fratelli
Image default
Wypadki, wykroczenia, pożary, powodzie...

Samolot z Mielca rozbił się w Nepalu: jedna osoba nie żyje [VIDEO]

Produkowany w Mielcu samolot transportowy M28 Skytruck należący do sił zbrojnych Nepalu rozbił się we wtorek na tamtejszym lotnisku Bajura w Kolti. W wyniku wypadku zginął dowódca, a drugi pilot i steward zostali ciężko ranni (ten pierwszy jest w stanie krytycznym).

Do zdarzenia doszło dziś ok. godziny 12.10 nepalskiego czasu. PZL M28 Skytruck o numerze NA-048, który wystartował do Simikot w Humla z dzielnicy Surkhet, został skierowany na lotnisko Bajura po silnym wietrze. Maszyna przewoziła ryż i mięso z kurczaka. Podczas lądowania samolot dotknął pasa startowego zbyt daleko od początku, w wyniku czego przeleciał go i rozbił się na polu pszenicy około 50 metrów dalej.


Samolot trafił do remontu.
Nepalskie siły powietrzne w 2014 roku posiadały uzbrojenie w postaci m.in. 20 samolotów transportowych oraz 16 śmigłowców.
Nepal to niejedyny kraj wykorzystujący samoloty M28 produkowane w PZL Mielec. Maszyny te latają również w barwach Polski, Indonezji, Stanów Zjednoczonych, Surinamu, Wenezueli, Wietnamu, Jordanii i Niemiec.

wg. Kathmandu Post

 

 

 

                                    

e-leclerc-mielec
Navi

POWIĄZANE POSTY

Wypadek z udziałem motorowerzysty

Wiadomości Mielec

Dachowanie obywateli Ukrainy

Wiadomości Mielec

Stracili prawa jazdy za nadmierną prędkość

Wiadomości Mielec

Napisz komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa