W Cieniu Jupiterów Mielec
fratelli
Image default
Imprezy masowe i koncerty

Samorządowcy zagrają w jasełkach!

Ponad 30 osób związanych z lokalnym samorządem zagra w drugich mieleckich Jasełkach Samorządowych. Przedstawienie obejrzeć będzie można 21 i 31 stycznia w Samorządowym Centrum Kultury w Mielcu.

„Szopka Bardzo Noworoczna” nosić będzie podtytuł „Dworzec Gościnny”. Wszystko przez to, że zgodnie z zamysłem scenarzysty, Pawła Wołosa, jej akcja rozegra się na dworcu kolejowym.

Tematyka przedstawienia związana będzie z powiatem mieleckim i jego samorządami. Z jednej strony historię jasełkową opowiemy z przymrużeniem oka, z drugiej natomiast – przemycimy do niej nieco naszych lokalnych problemów i postaw – mówi grająca w jasełkach Maria Napieracz, Wicestarosta Powiatu Mieleckiego.

U jej boku na scenie pojawi się ponad 30 osób związanych z tutejszym samorządem. Będą wśród nich pracownicy starostwa powiatowego i urzędu miejskiego, radni, dyrektorzy szkół, przedstawiciele pogotowia, policjanci, strażacy i leśnicy. Wychodząc na scenę postarają się nie tylko rozbawić widownię, ale i pomóc potrzebującym.

W trakcie przedstawienia komitet społeczny „Razem dla SOSW w Mielcu” przeprowadzi zbiórkę pieniędzy na zestaw do terapii „RSA Biofeedback” dla podopiecznych Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego im. Królowej Jadwigi.  Sprzęt posłuży wyrównywaniu ich stanu psychoemocjonalnego – dodaje wicestarosta.

Premiera jasełkowego spektaklu odbędzie się w sobotę, 21 stycznia, w Samorządowym Centrum Kultury w Mielcu. Początek przedstawienia zaplanowano na godzinę 18. O tej samej porze, we wtorek, 31 stycznia, talentom aktorskim samorządowców przyjrzeć się będzie można po raz kolejny. Darmowe bilety na widowisko czekać będą na zainteresowanych widzów w kasie mieleckiego kina od środy, 18 stycznia, od godziny 12.

Wydarzenie organizuje Stowarzyszenie „Dla Was” przy współpracy z Samorządowym Centrum Kultury w Mielcu. Spektakl swoim honorowym patronatem objął Starosta Powiatu Mieleckiego Zbigniew Tymuła.

 

 

e-leclerc-mielec
Navi

POWIĄZANE POSTY

Dni Wampierzowa w tym roku intensywnie Powitały Lato [FOTO, VIDEO]

Wiadomości Mielec

Rodzinny Rajd Rowerowy w Radomyślu Wielkim [FOTO]

Wiadomości Mielec

Memoriał Agaty-Mróz Olszewskiej ostatni sprawdzian przed olimpiadą

Wiadomości Mielec

Napisz komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa