W Cieniu Jupiterów Mielec
Image default
Przestępstwa, skandale, afery

Sanepid zamknął salę gimnastyczną szkoły podstawowej numer 9

Sanepid wyłączył z użytkowania salę gimnastyczną w szkole podstawowej numer 9 w Mielcu.

Jak powiedział Andrzej Wilk, dyrektor SP 9, badania przeprowadzone przez specjalistyczną jednostkę chemiczną strażaków nie ujawniły szkodliwych substancji w powietrzu. W związku z tym Sanepid pobrał próbki do badań, ich wyniki znane będą końcem tygodnia.

Sala jesienią przeszła modernizację. Jedna z teorii dotyczących przyczyn tego zjawiska głosi, że a przez długi czas w majowy weekend sala nie była wietrzona. Opary farb mogły doprowadzić do omdleń dzieci. Dyrektor raczej wyklucza taką ewentualność, gdyż przez ponad pół roku użytkowania nic podobnego się nie wydarzyło.

W czwartek, 4 maja w Szkole Podstawowej numer 9 doszło do groźnego zdarzenia. Z niewiadomych przyczyn podczas apelu zatruło się kilkadziesiąt dzieci. Przyczyny zdarzenia na chwalę obecną nie są znane. Uczniom nie grozi już niebezpieczeństwo, szkoła zaraz po incydencie została ewakuowana, uczniowie którzy trafili do szpitala zostali zwolnieni już do domu i czują się dobrze. Sala w której miejsce miał incydent jesienią przechodziła remont. 

 

 

Zobacz też...

W Cieniu Jupiterów Mielec
Mielec: Informacje, Relacje, Wiadomości, Wydarzenia, Ogłoszenia, Nowości