W Cieniu Jupiterów Mielec
fratelli
Image default
Imprezy masowe i koncerty

Sarsa, Weekend i Mateusz Mijal w Mielcu!

 

W rytmach Sarsy, Weekendu i Mateusza Mijala rozpocznie się Powitanie Lata 2017 z powiatem mieleckim. Wspólnie z tymi muzykami będziemy się bawić i śpiewać już 24 czerwca przy mieleckich bulwarach.

Wielką i gorącą imprezę rozpoczniemy od próby pobicia rekordu Polski na największy znak graficzny z plastikowych nakrętek. Wspólnie ułożymy nasz powiatowy herb. Do tego wyczynu potrzebujemy około tony plastiku w kolorach: czerwonym, białym, czarnym, niebieskim i żółtym.

Zbiórka wciąż trwa w 17 punktach wyznaczonych na mapie całego powiatu. Szczegóły tutaj: http://www.powiat-mielecki.pl/pl/20/20/art3928.html.

Po ułożeniu i (mamy nadzieję!) pobiciu rekordu Polski, rozpoczniemy muzyczny maraton. Na scenie zaprezentują się kolejno:

 

MATEUSZ MIJAL

Mateusz urodził się w Jaśle na Podkarpaciu. Punktem zapalnym w jego karierze był pierwszy publiczny występ wokalny w wieku 11 lat na akademii z okazji Dnia Nauczyciela. Wówczas to za namową nauczyciela muzyki zaśpiewał piosenkę Edwarda Stachury – „Życie to jest teatr”. Wiele razy zajmował wysokie pozycje na Ogólnopolskich Festiwalach Muzycznych. W wieku 15 lat Mateusz Mijal zdał egzamin do Państwowej Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej w Krakowie, do klasy trąbki.

W roku 2005 rozpoczął współpracę z krakowskim zespołem Skangur, a w roku 2007 dostał propozycję koncertowania z zespołem Ich Troje – zagrał z nimi ponad 100 koncertów. W styczniu 2008 roku założył zespól Chłopacy. Ich pierwszy singiel – „Wiara”, stał się przebojem lata. To właśnie ta piosenka znalazła się na podium podczas Sopot Hit Festiwal 2009. Kolejne single – „No powiedz jak” i „To jest tylko sen” również zostały bardzo ciepło przyjęte. W międzyczasie Mateusz dwukrotnie wystąpił na Festiwalu Piosenki Rosyjskiej w Zielonej Górze – w 2010 (z zespołem) oraz 2011 roku (duet z Katarzyną Zielińską).

Karierę solową rozpoczął w roku 2012 singlem „Winny”, nagranym wspólnie z jednym z najbardziej znanych polskich raperów Liberem. Piosenka bardzo szybko stała się hitem i pozwoliła Mateuszowi zaistnieć na polskiej scenie muzycznej i zyskać tysiące fanów w całym kraju.

Rok 2013 zaowocował dwoma nowymi singlami „Cos na później” (który szybko zyskał sobie grono fanów, a także uznanie największych rozgłośni radiowych), oraz letnim hitem „Niech się ludzie śmieją”, do którego teledysk kręcony był w słonecznej Chorwacji. W serwisie Youtube klip ten ma już 16 mln odsłon.

2014 rok obfitował w koncerty. Mateusz pojawiał się w wielu programach telewizyjnych, wydał również dwa nowe single „Zabijasz mnie” (teledysk do tej piosenki został nakręcony w jego rodzinnym mieście – Jaśle), oraz – wspólnie ze Stachurskim – „Za to co mam”. Współpraca ta zaowocowała udziałem w wielu programach oraz festiwalach, a piosenka została jedną z najczęściej pobieranych piosenek na telefony komórkowe w serwisie Muzodajnia.pl.

Rok 2015 przyniósł wiele sukcesów na polu kompozytorskim. Mateusz czynnie udzielał się w komponowaniu piosenek dla wielu polskich artystów takich jak: Rafał Brzozowski, Liber czy też Natalia Szroeder i właśnie dla tego ostatniego duetu napisał piosenkę „Teraz Ty”, która była jednym z najpopularniejszych utworów granych przez polskie stacje radiowe w 2015 roku. Nagrał również nowy singiel – „Wirtualni” – do którego tekst napisał Liber.

2016 rok był Mateusza wyjątkowy. W kwietniu miała premierę jego debiutancka płyta – „9 lat” która jest podsumowaniem jego dotychczasowej muzycznej przygody. Płyta zebrała świetne recenzje i już po 5 tygodniach otrzymała status platynowej płyty. Mateusz wystąpił również na Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu. W konkursie Premier zdobył wysokie 2 miejsce. Jesień upłynęła pod znakiem trasy koncertowej promującej płytę – grał m.in. w Niemczech oraz USA.

 

WEEKEND

Grupa WEEKEND powstała w 2000 roku w Sejnach. Wokalistą oraz liderem zespołu jest Radosław Liszewski. Lecz grupa WEEKEND to nie tylko Radek który czaruje was swoim głosem. Zespół posiada również sekcję taneczną, którą tworzą Adam Łazowski oraz Bernard Mikulski.

Zespół ma na swoim koncie wiele nagród i wyróżnień, między innymi nagrodę za najlepszy występ w roku 2003 i 2010 oraz Nagrodę Burmistrza Miasta w roku 2012 na Festiwalu disco polo i dance w Ostródzie.

Tak zespół pisze o sobie na stronie internetowej:

Przez okres wielu lat zagraliśmy niezliczoną liczbę koncertów, wydaliśmy kilka płyt, stworzyliśmy kilka bardzo znanych piosenek, z których np. „Za Miłość Mą”, „Playboy”, „To Karolina” wpisały się już do kanonu polskiej muzyki tanecznej. Teledysk do piosenki „Ona Tańczy Dla Mnie” jako jedyny Polski klip znalazł się na liście TOP 100 kanału youtube.

Począwszy od dużych miast, po małe miejscowości jak i gminy, jesteśmy znani z bardzo energetycznych koncertów, na których z całą pewnością nie da się nudzić, na których to bardzo dobra muzyka, pozytywna energia i uśmiech na twarzy to motto przewodnie zespołu Weekend!!!

Kochani, my ze swej strony chcielibyśmy Was zapewnić, że grupa WEEKEND podtrzyma swoje oryginalne brzmienie i z całą pewnością nie spocznie na laurach, tylko będzie starała się wam dać jeszcze wiele radości i dużo dobrej muzyki!!!

 

SARSA

SARSA to ceniona kompozytorka i autorka tekstów, która ma na koncie platynową płytę za pierwszy album „Zapomnij mi” oraz diament, platynę i złoto za single. Dziennikarze muzyczni zaś uznali ją za prekursorkę nowego polskiego popu. Niezmiennie intryguje i wyróżnia się na polskim rynku muzycznym! W 2017 roku artystka powraca z materiałem na drugi solowy album!

Sarsa – to kompozytorka, autorka tekstów, gra na instrumentach klawiszowych i ukulele. Teledyski do jej twórczości mają ponad 70 milionów odtworzeń! Laureatka licznych konkursów na twórczość własną. Fluktua, TakloopNie, SarsaParilla, Emma Nuci Organic. To tylko niektóre z jej projektów muzycznych zakorzenionych w szeroko pojętej muzyce alternatywnej. Współtworzyła wiele projektów, eksperymentując z muzyką od jazzu, poezji śpiewanej po alternatywnego rocka i muzykę elektroniczną.

Jej charakterystyczny wokal stylistycznie stawiany był obok głosu Dolores O’Riordan z The Cranberries, Florence Welch z Florence And The Machine, Sia, CocoRosie.

Dziennikarze muzyczni zaś uznali ją za prekursorkę nowego polskiego popu. Została okrzyknięta największym i najbardziej osobliwym debiutem ostatnich lat.

Sarsa jest cenioną songwriter’ką – sukcesy odnosi nie tylko ze swoimi utworami, ale również z radiowymi hitami, które tworzy dla innych polskich artystów!

Po rocznej przerwie SARSA wraca w zupełnie nowej odsłonie! Wciąż budzi wielkie zainteresowanie oraz niezmiennie, zarówno wizerunkowo jak i muzycznie, wyróżnia się na polskim rynku muzycznym!

Sarsa była weteranką programów wokalnych; xfactor must be the music i wreszcie voice of Poland. Dawała się poznać jako ekscentryczna i zupełnie niedająca się sklasyfikować artystka.

W 2015 roku Sarsa zadebiutowała w radiach mainstreamowych z utworem „Naucz mnie”, który łączy w sobie korzenie alternatywne artystki ze szlachetnym popem – tym samym Sarsa wspięła się na szczyty list przebojów. Dodatkowo teledysk do utworu uzyskał ponad 49 milionów odtworzeń i w 2015 stał się najczęściej udostępnianym klipem w Polsce.

Utwór „Naucz Mnie” zdobył Diamentową Płytę, wyróżnienie Cyfrowa Piosenka Roku oraz Radiowy Przebój Roku! Dodatkowo utwór przez sześć tygodni zajmował pierwsze miejsce na liście najchętniej odtwarzanych kompozycji w polskich stacjach radiowych.

Album „Zapomnij Mi” debiutował na 2. miejscu oficjalnej listy sprzedaży płyt w Polsce. Po niespełna roku po debiucie uzyskał status „Platynowej Płyty”!

Obok wielu nagród i wyróżnień, Sarsa zdobyła także SuperJedynkę w kategorii SuperArtysta w sieci podczas 53. Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu!

Kolejne single Sarsy z płyty „Zapomnij mi” również pokryły się złotem oraz platyną!

Teraz, w 2017 roku, zapowiada drugi solowy album, który promuje singlem zatytułowanym „Bronie się”. Nad brzmieniem Sarsa pracowała w londyńskim Tileyard Studio, w którym swoje utwory nagrywali wcześniej między innymi Ella Eyre, czy Sigala.

W kompozycji Sarsa zaskakuje. Łączy brzmienia nowoczesne z oldschoolowymi oraz sięga po instrumenty z różnych muzycznych kultur. Dodając do tego charakterystyczny głos Sarsy, otrzymujemy wyjątkową całość, która nie pozwala pozostać obojętnym względem utworu.

– Najważniejsze dla mnie to poruszać ludzi. Dlatego moja twórczość jest bardzo różnorodna i dosyć zmanierowana. Lubię, jak jest dziwnie, niestandardowo i nie wprost. Chcę by każdy miał swoją przestrzeń do rozumienia moich wyżyć artystycznych – tłumaczy Sarsa.

Serdecznie zapraszamy!

e-leclerc-mielec
Navi

POWIĄZANE POSTY

Otwarte Mistrzostwa Podkarpacia Oyama Karate

Wiadomości Mielec

Festyn Parafialny – „Rodzinnie u Ducha” [FOTO,VIDEO]

Wiadomości Mielec

Koncert popis tańca na scenie SCK [FOTO]

Wiadomości Mielec

Napisz komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa