W Cieniu Jupiterów Mielec
Dentysta Mielec
EsteticDent Dentysta Mielec
fratelli
Image default
Informacje

Scalanie gruntów kontrolowane przez starostwo

Starosta mielecki Stanisław Lonczak wspólnie z członkiem zarządu Zbigniewem Działowskim skontrolowali tereny objęte zagospodarowaniem poscaleniowym w Zachwiejowie i Zarówniu.

Wieloletni proces scalania gruntów we wsiach Zachwiejów i Zarównie zakończył się w ubiegłym roku. Procesem objętych zostało blisko 300 ha gruntów. W zakres wartych ponad 4 mln zł prac weszło nie tylko zaprojektowanie i budowa ponad 26 kilometrów dróg dojazdowych do pól, ale również wykonanie na łącznej długości 6,09 km modernizacji i budowy urządzeń melioracji wodnej.

To właśnie funkcjonowaniu tych urządzeń i sytuacji hydrologicznej scalonych terenów przyjrzeli się podczas wizyty w Zachwiejowie przedstawiciele władz samorządowych Powiatu Mieleckiego: starosta Stanisław Lonczak i członek zarządu Zbigniew Działowski. W spotkaniu uczestniczyli także wójt Robert Pluta oraz sekretarz Małgorzata Brożyna.

Warto podkreślić, że celem scaleń prowadzonych na terenie gminy Padew Narodowa było stworzenie korzystniejszych warunków gospodarowania w rolnictwie. Cel ten osiągnięto poprzez poprawę struktury obszarowej gospodarstw rolnych, racjonalne ukształtowanie rozłogu gruntów rolnych w poszczególnych gospodarstwach oraz dostosowanie granic nieruchomości do systemu urządzeń melioracji wodnych, dróg dojazdowych i rzeźby terenu.

e-leclerc-mielec
Navi

Zobacz też...

Zostaw komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa