W Cieniu Jupiterów Mielec
fratelli
Image default
Kultura i nauka

SCK: Wernisaż malarstwa Stanisława Mityka [FOTO]

W Galerii ESCEK Domu Kultury SCK jeszcze przez tydzień można oglądać wystawę malarstwa Stanisława Mityka. Artysta był związany z Mielcem poprzez wieloletnie kontakty, ale przede wszystkim poprzez swoje obrazy, na których wątek mielecki wciąż się pojawiał. Stanisław Mityk zmarł w zeszłym roku.

W piątek, 4 sierpnia, wystawę w gronie licznych przyjaciół i miłośników twórczości artysty otworzyli: Jadwiga Klaus i Janusz Chojecki. Stanisław Mityk, mimo że nie mieszkał w Mielcu, należał do Klubu Środowisk Twórczych Towarzystwa Miłośników Ziemi Mieleckiej. To właśnie TMZM i KŚT oraz Samorządowe Centrum Kultury zorganizowały wystawę.

Na wernisażu, obok dużego grona mieleckich przyjaciół i znajomych Artysty, pojawili się jego najbliżsi: żona Nikola oraz córka Renata Mityk-Rożek wraz z mężem i synem. To właśnie córka Stanisława Mityka w imieniu rodziny dziękowała organizatorom wystawy i gościom wernisażu. Wzruszającym momentem było wręczenie portretu Stanisława Mityka autorstwa Janiny Śmist żonie malarza, a muzycznym akcentem był występ Andrzeja Szęszoła, znanego mieleckiego pieśniarza.

O artyście mówił też Józef Witek, regionalista, autor wielu publikacji o Mielcu, m.in. Encyklopedii miasta Mielca.

Zapraszamy do Galerii ESCEK DK SCK na wystawę malarstwa Stanisława Mityka.

 

e-leclerc-mielec
Navi

POWIĄZANE POSTY

Zespoły i Kapele Ludowe Roztańczyły Gminę Mielec [FOTO, VIDEO]

Wiadomości Mielec

NSZZ „Solidarność” nagrodziła uczniów mieleckich szkół [FOTO]

Wiadomości Mielec

Filmowo – rozrywkowo – koncert PSM w Mielcu [FOTO]

Wiadomości Mielec

Napisz komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa