W Cieniu Jupiterów Mielec
Image default
Galerie

SDK – akryl wcale nie jest trudny…[FOTO]

… a dokładniej mówiąc malowanie akrylem ponieważ z tym tematem mieli do czynienia warsztatowicze z kolejnej  grupy roboczej w Spółdzielczym Domu Kultury MSM w Mielcu. 

Kolejna grupa warsztatowiczek po raz pierwszy  zmierzyła się z malarstwem akrylowym na płótnie w temacie pejzażu jesiennego.

Pod względem techniki malarskiej akryl niemalże nie różni się od pozostałych. Podstawowym narzędziem pracy jest pędzel – zazwyczaj szczecina i pędzle syntetyczne. Farby miesza się na palecie lub maluje bezpośrednio z tuby, w przypadku malowania warstwowego/impastowego przydatne są szpachelki i nożyki. 

Dzięki swoim właściwościom farby akrylowe tuż po wyschnięciu, na podłożu tworzą estetyczną, gładką powierzchnię o charakterystycznych czystych, można by rzec świetlistych kolorach – które nawet pod wpływem czasu nie zmieniają swej barwy (jedynie lekko ciemnieją tuż po wyschnięciu). Atutem tego typu farb jest szybkość ich schnięcia  (czasem i negatywną cechą) i nieprzezroczystość, a także odporność na wodę, światło i czynniki chemiczne. 

Powstały kolorowe obrazy pełne ciepłych wirujących barw –zupełnie jak jesienne liście…


Zobacz też...

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa