W Cieniu Jupiterów Mielec
fratelli
Image default
Galerie

SDK – Aniołkowo bawiąc – uczy, ucząc bawi [FOTO]

W pierwszych w tym roku zajęciach w  Sali zabaw „Aniołkowo”, mieszczącej się w filii nr I Spółdzielczego Domu Kultury MSM w Mielcu, która mieści się na osiedlu Lotników, przy ulicy Bajana 20 a, dzieciaki poznały czym jest prąd i do czego przydaje się w życiu codziennym, a także dowiedziały się, że oprócz dostarczania energii przedmiotom bywa niebezpieczny i należy obchodzić się z nim ostrożnie.

Jak zwykle teoria bez praktyki byłaby mało ciekawa, zwłaszcza dla dzieci. Dlatego wspólnie z rodzicami, maluchy wykonały kilka eksperymentów pokazujących działanie prądu. Dowiedziały się jakie materiały go przewodzą- folia aluminiowa, miedź, grafit. Stworzyły kilka prostych obwodów prądu stałego z wykorzystaniem różnego rodzaju baterii.

Najciekawsze jednak były elementy świecące, w tym przypadku żarówki, lampki choinkowe, diody, a właściwie decyzyjność o momencie zapalania i gaśnięcia światła. Takie doświadczenia pozwalają dzieciom lepiej rozumieć otaczające je zjawiska i zależności, ciąg przyczynowo-skutkowy, a co za tym idzie rozwijają logiczne myślenie i ciekawość świata. Stanowią świetne wprowadzenie do nauki przedmiotów ścisłych w szkole, a przede wszystkim pokazują, że nauka sama w sobie nie musi być jedynie przykrym obowiązkiem, ale bywa też świetną zabawą.

Zajęcia  te odbywają się dwa razy w tygodniu  – w środy i piątki w godzinach 16.30 – 17.15. Serdecznie wszystkich zapraszamy. To dobra okazja do świetnej zabawy, spędzenia wolnego czasu maluchów z rodzicami ale i do nauki. Zajęcia są bezpłatne.

e-leclerc-mielec
Navi

POWIĄZANE POSTY

Dni Wampierzowa w tym roku intensywnie Powitały Lato [FOTO, VIDEO]

Wiadomości Mielec

W szpitalu fotele do kangurowania i karmienia noworodków od WOŚP [FOTO]

Wiadomości Mielec

Warsztaty bębniarskie na Rynku i w SCK [FOTO]

Napisz komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa