Na poniedziałkowych warsztatach artystycznych dla dorosłych  z cyklu „malarstwo” organizowanych w Spółdzielczym Domu Kultury Mieleckiej Spółdzielni Mieszkaniowej w Mielcu mieszczącym się przy  ul. Kusocińskiego 13 a uczestniczki przekonały się jaką przyjemnością może być samodzielne zaprojektowanie i własnoręczne wykonanie niepowtarzalnej apaszki.

Ręczne malowanie jedwabiu jest w naszym kraju popularne od niedawna. Wyroby z jedwabiu są produktami luksusowymi ze względu na cenę surowca, a zatem cieszącymi się zainteresowaniem zarówno młodych kobiet jak i dojrzałych pań.

Prowadząca warsztaty wprowadziła uczestniczki w tajniki malowania jedwabiu techniką gutta. Technika ta polega za zaznaczeniu guttą konturów wzoru, które potem wypełnia się farbami. Gutta konturówka nie pozwala, aby farba się rozpływała i łączyła z innym kolorem. Dzięki takiemu zabezpieczeniu można stosować kontrastowe kolory obok siebie, tworząc w ten sposób piękne niepowtarzalne wzory.

Malowany jedwab można również oprawić w ramki i powiesić na ścianie. można zrobić szalik , apaszkę a także niespotykane pocztówki czy zaproszenia. 

Każda z uczestniczek wykonała dla siebie piękna jedwabna ozdobę . Powstały prawdziwe, niepowtarzalne, małe dzieła sztuki. Malowany jedwab znowu jest w modzie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


Slider

Slider
Slider
Slider