W Cieniu Jupiterów Mielec
fratelli
Image default
Informacje

SDK – … bo malować można również na jedwabiu…

Na poniedziałkowych warsztatach artystycznych dla dorosłych  z cyklu „malarstwo” organizowanych w Spółdzielczym Domu Kultury Mieleckiej Spółdzielni Mieszkaniowej w Mielcu mieszczącym się przy  ul. Kusocińskiego 13 a uczestniczki przekonały się jaką przyjemnością może być samodzielne zaprojektowanie i własnoręczne wykonanie niepowtarzalnej apaszki.

Ręczne malowanie jedwabiu jest w naszym kraju popularne od niedawna. Wyroby z jedwabiu są produktami luksusowymi ze względu na cenę surowca, a zatem cieszącymi się zainteresowaniem zarówno młodych kobiet jak i dojrzałych pań.

Prowadząca warsztaty wprowadziła uczestniczki w tajniki malowania jedwabiu techniką gutta. Technika ta polega za zaznaczeniu guttą konturów wzoru, które potem wypełnia się farbami. Gutta konturówka nie pozwala, aby farba się rozpływała i łączyła z innym kolorem. Dzięki takiemu zabezpieczeniu można stosować kontrastowe kolory obok siebie, tworząc w ten sposób piękne niepowtarzalne wzory.

Malowany jedwab można również oprawić w ramki i powiesić na ścianie. można zrobić szalik , apaszkę a także niespotykane pocztówki czy zaproszenia. 

Każda z uczestniczek wykonała dla siebie piękna jedwabna ozdobę . Powstały prawdziwe, niepowtarzalne, małe dzieła sztuki. Malowany jedwab znowu jest w modzie.

e-leclerc-mielec
Navi

POWIĄZANE POSTY

Zachowaj Trzeźwy Umysł – konkurs uczniów [FOTO]

Wiadomości Mielec

Gala Międzyszkolnego Konkursu Języka Angielskiego [FOTO]

Wiadomości Mielec

Takiej książki jeszcze w Mielcu nie było! [FELIETON]

Wiadomości Mielec

Napisz komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa