W Cieniu Jupiterów Mielec
fratelli
Image default
Galerie

SDK – brokat, pióra, koraliki, cekiny… powstawały aniołki…[FOTO]

Wtorek to drugi dzień naszej przedświątecznej akcji „Anioły – niebiańscy przyjaciele”. W trzech grupach wiekowych nad pracami, których tematem przewodnim był anioł pracowało ponad 60 dzieci z terenu naszego miasta. Maluchy w wieku 4 -7 lat dzielnie zmagały się z tym tematem. Niektórzy brali udział w tej akcji drugi raz.

Dzięki różnorodności i mnogości materiałów plastycznych ale przede wszystkim florystycznych dzieci mogły wyczarować piękne aniołki. Każde dziecko samo dobierało materiały, z których z pomocą pań plastyczek Teresy Kubik i Urszuli Gładyszewskiej – Wałek stworzyło pięknego aniołka.

Panie miały pełne ręce pracy. Czasami wybór był trudny, czy aniołek powinien mieć niebieskie oczy czy zielone, długie włosy czy krótkie? W końcu mają one trafić do domów małych plastyków i zawisnąć na bożonarodzeniowych drzewkach. więc czasami decyzja nie była łatwa. Podstawą pracy były dla każdej grupy inne elementy, tak aby praca i jej trudność dostosowana była do wieku uczestników.  Bardzo kolorowe: cekiny, brokat, piórka, wstążki, tasiemki i błyszczące materiały sprawiły że wykonane aniołki były piękne. Oczywiście każdy był inny… każdy piękny. Dzieci bardzo się starały. Powstałe aniołki bardzo spodobały się rodzicom małych artystów.  

Cieszymy się iż akcja trwa już dziewiąty rok. Każdego roku przybywa uczestników. Nie brakuje też takich, które z roku na rok przyłączają się do nas w tym czasie. Kolejne etapy akcji to zabawy mikołajkowe — w czwartek w SDK i w poniedziałek w filii na osiedlu Smoczka.

e-leclerc-mielec
Navi

POWIĄZANE POSTY

Zachowaj Trzeźwy Umysł – konkurs uczniów [FOTO]

Wiadomości Mielec

Gala Międzyszkolnego Konkursu Języka Angielskiego [FOTO]

Wiadomości Mielec

Firmę BURY odwiedził Prezydent Miasta Mielca [FOTO]

Wiadomości Mielec

Napisz komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa