W Cieniu Jupiterów Mielec
Image default
Kultura i nauka

SDK – drugie spotkanie warsztatowe „Inspiracje”

SDK – decupage na drewnie i ozdobne świeczki – drugie spotkanie warsztatowe za nami…

W miniony czwartek, 1 grudnia , w Spółdzielczym Domu Kultury Mieleckiej Spółdzielni Mieszkaniowej w Mielcu mieszczącym się przy. ul. Kusocińskiego 13 a odbyło się drugie spotkanie warsztatowe z cyklu „Inspiracje”…

Zgromadzone na warsztatach uczestniczki zdobiły drobne przedmioty drewniane metodą decupage. Aby ozdobić  drewnianą powierzchnię decupage, należy ją najpierw zmatowić i oczyścić z pyłu.

Jego powierzchnie pokrywa się następnie specjalnym  preparatem, pamiętając iż drewno jest surowcem mocno chłonącym. Służą do tego specjalne preparaty jednoskładnikowe, którymi pokrywa się drewno.

Pozostałe etapy pracy nie różnią się od pracy na szkle czy metalu. Na tak przygotowaną powierzchnię nanosi się elementy zdobnicze z serwetek, oczywiście wcześniej dokładnie planując jak ma wyglądać nasz gotowy przedmiot i czeka aż powierzchnia wyschnie. Następnie zabezpiecza odpowiednim lakierem i gotowe.

Panie nanosiły również kilka warstw specjalnego lakieru, dzięki któremu uzyskały efektowne spękania. Tym sposobem panie wykonały podstawki pod kubki, ozdobne klamerki, czy ozdoby choinkowe.

W drugiej części spotkania wykonywano  piekne świeczki, zdobiąc je tą samą metodą i dodatkowo wstążeczkami czy koralikami. Niektóre panie ozdobne elementy nanosiły farbą witrażową. Był również czas na dokończenie pracy z poprzednich warsztatów – a mianowicie dokończenie zdobienia  butelek – również metodą decupage.

Przypominamy iż od listopada w naszym domu kultury  trwają warsztaty artystyczne dla dorosłych. Rozpoczęły się warsztaty malarskie i „Inspiracje”. Na rozpoczęcie czekają jeszcze warsztaty biżuteryjne. Na wszystkie grupy są jeszcze wolne miejsca, gdyby ktoś z państwa chciał dołączyć  – zapraszamy… Szczegółowych informacji udzielamy telefonicznie, od poniedziałku do piątku w godzinach 13. 00 – 19. 00, pod nr Tel. 17 585 53 42.

 

jij

 

e-leclerc-mielec
Navi

Zobacz też...

Zostaw komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa