W Cieniu Jupiterów Mielec
Image default
Informacje Kultura i nauka

SDK – Filcowanie na styropianie… powstały piekne pisanki [FOTO]

Na czwartkowych warsztatach artystycznych dla dorosłych z cyklu „Inspiracje” odbywających się w Spółdzielczym Domu Kultury Mieleckiej spółdzielni Mieszkaniowej w Mielcu przy ul. Kusocińskiego 13 a uczestniczki wykonywały pisanki wielkanocne.

Panie zdecydowały wybrać dość trudną a przede wszystkim pracochłonną metodę – filcowanie na sucho na styropianowych jajkach.

Metoda ta jest bardzo czasochłonna i wymagająca wielkiej cierpliwości ale za to efekty niepowtarzalne. Motywy jakie stworzymy na jajkach to tylko kwestia inwencji twórczej. możliwości są nieskończone. Filcowanie można łączyć z innymi metodami, tak aby efekt końcowy był jeszcze bardziej spektakularny. Można doczepiać kolorowe wstążeczki czy doklejać koraliki lub cekiny.
To już kolejne spotkanie o tematyce wiosennej i świątecznej. Powstałe na warsztatach pisanki będą na pewno ozdabiały świąteczne stoły.

 

 

Zobacz też...

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa