W Cieniu Jupiterów Mielec
fratelli
Image default
Galerie

SDK – filcowe broszki – piękna ozdoba wiosennych stylizacji

Na  warsztatach artystycznych dla dorosłych z cyklu ,,Jnspiracje” odbywających się w Spółdzielczym Domu Kultury przy ulicy Kusocińskiego 13a uczestnicy filcowali metodą na mokro – tym razem były to kwiaty.

Filc okazał się bardzo wdzięcznym materiałem, z którego powstają piękne ozdoby, ale w który trzeba włożyć odrobinę pracy i wysiłku.  Przed przystąpieniem do pracy uczestnicy warsztatów zapoznali się z teorią, z techniką filcowania na mokro. Technika filcowania polega na połączeniu włókien wełny za pomocą mydła, cieplej wody i tarcia.

O ile kulki, będące elementami biżuterii lub innych ozdób, nie są bardzo trudne w wykonaniu – roluje się je w dłoniach do momentu uzyskania odpowiedniego kształtu i twardości, tak przy kwiatkach przestrzennych trzeba się naprawdę napracować. Przede wszystkim pracochłonne jest długie rolowanie, aby wełna dobrze złączyła się ze sobą i nakłuwanie specjalnymi igłami, o odpowiedniej grubości. 

Na warsztatach powstały kwiaty w ciekawych kolorach i rozmiarach. Posłużą uczestnikom jako dekoracje – ozdoby czy nawet broszki.


e-leclerc-mielec
Navi

POWIĄZANE POSTY

Zachowaj Trzeźwy Umysł – konkurs uczniów [FOTO]

Wiadomości Mielec

Gala Międzyszkolnego Konkursu Języka Angielskiego [FOTO]

Wiadomości Mielec

Firmę BURY odwiedził Prezydent Miasta Mielca [FOTO]

Wiadomości Mielec

Napisz komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa