W Cieniu Jupiterów Mielec
fratelli
Image default
Informacje

SDK – impresjonizm na warsztatach malarskich dla dorosłych

Na pierwszych w tym roku warsztatach artystycznych dla dorosłych z cyklu malarstwo odbywających się w Spółdzielczym Domu Kultury MSM w Mielcu , uczestniczki zmierzyły się z malarstwem olejnym w technice impresjonizmu.

Dzieła impresjonistyczne odzwierciedlają więc pewne reakcje, zachowania i odczucia artystów. W związku z tym, każde dzieło stanowi indywidualny i niepowtarzalny charakter. Impresjoniści stosowali nietypową technikę malarstwa. Na początku delikatnie szkicowali ogólny zarys obrazu, a później kładli farbę na płótno.


Szczególną uwagę należy zwrócić na sposób położenia farby – czubkiem pędzla, bardzo gęsto, plamka przy plamce. Metoda stosowana przez ówczesnych artystów nazwano dywizjonizmem. Dywizjonizm jest to styl malarski, który polega na podziale jednolitej plamy barwnej na drobne plamki. Jeśli przyjrzymy się z bliska tej technice, to możemy zauważyć efekt drgania i wibracji. Tak, jakby ktoś zrobił rozmazane zdjęcie.

Natomiast jeśli popatrzymy z dalszej perspektywy na obraz, to uzyskujemy efekt łączenia się barw (takich, których nie możemy osiągnąć przez mieszanie na palecie). Technika trochę trudna w opanowaniu. Istotne jest to, żeby dobierać takie kolory, które będą oddziaływać na siebie. W malarstwie impresjonistycznym nie używano koloru czarnego. Zrezygnowano również z konturowania elementów, a wykropkowywanie tło nadawało efekt gęstości.
Panie kierując się już pewnym doświadczeniem, ponieważ uczestniczą w warsztatach już kilka lat przedstawiły na obrazach daną sytuację w taki sposób, jaki ją widzą. Powstały interesujące barwne obrazy.
W naszym domu kultury ruszają również warsztaty malarskie dla początkujących i warsztaty z cyklu „INSPIRACJE”. Są jeszcze pojedyncze wolne miejsca. Informacje o warsztatach uzyskać można telefonicznie od poniedziałku do piątku w godzinach 12. 00 – 20. 00, pod nr telefonu 17 585 53 42.

Marta Załucka, która prowadzi warsztaty chętnie odpowie na każde pytanie dotyczące zajęć.

 

 

 

e-leclerc-mielec
Navi

POWIĄZANE POSTY

Komunikat Miejskiego Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej

Wiadomości Mielec

Badanie Osteoporozy w Mielcu 22.07.2024

Wiadomości Mielec

Letnia Akademia Artystyczna [FOTO]

Wiadomości Mielec

Napisz komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa