W Cieniu Jupiterów Mielec
Image default
Galerie Sport

SDK – impreza balonowa na zakończenie sezonu modelarskiego…[FOTO]

W sobotę 09 grudnia w godz. 13. 30 -16. 30 na terenach rekreacyjnych MOSiR w Mielcu odbyły się „Otwarte Mistrzostwa Stowarzyszenia Kultury Fizycznej ODEK balonów z bibułki na ogrzane powietrze”.

Mistrzostwa organizowane były przez Stowarzyszenie Kultury Fizycznej ODEK i Spółdzielczy Dom Kultury Mieleckiej Spółdzielni Mieszkaniowej w Mielcu. Celem wydarzenia było: nauka wykonywania balonów, historia baloniarstwa w Polsce i na świecie, poznanie zjawiska wyporności powietrza i lotu balonu, odzyskiwanie balonu w terenie, rodzinne wrażenia majestatu lotu, rywalizacja sportowa.

Nagrzany nad paleniskiem denaturatem lub gazem z butli – balon, wznosił się, a modelarz, często z tatą, mamą czy dziadkiem odnajdywali go, by wykonać drugi lot. Suma dwóch lotów decydowała o zajętym miejscu.
Ze względu na inne warunki cieplne paleniska, oceniano oddzielnie zawodników z nich startujących. Startowało 26-ciu zawodników w wieku 7-13 lat. W tym startowały 4 dziewczynki. Podczas konkurencji odbył się pokaz radiomodelu dwupłatowego i radiem sterowanego auta Mikołaja Jeżowskiego.
Zwycięzcy to:
– palenisko gazowe:
1 miejsce Poliszuk Mikołaj – 244 s,
2 miejsce Korba Filip – 237 s,
3 miejsce Żmuda Dominik – 232 s,
– palenisko denaturatowe:
1 miejsce Rębisz Adam – 315 s,
2 miejsce Jeżowski Ksawery – 253 s,
3 miejsce Bik Bartosz – 240 s,
Pozostali zawodnicy wg listy startowej uzyskali tylko w jednym locie (balon zaginął) najgorszy czas lotu 97 s. Czasy lotów świadczą o bardzo dobrym przygotowaniu i wykonaniu balonów.
14 balonów uległo zniszczeniu po lądowaniu na lesie. Nagrody, książki i słodycze zostały ufundowane przez SKF ODEK. Gratulujemy wszystkim zawodnikom. Widowisko bardzo się podobało, szczególnie osobom licznie spacerującym w pobliżu. Serdecznie dziękujemy wszystkim rodzicom, którzy bardzo aktywnie włączyli się w organizację imprezy. Państwu Jeżowskim za pyszne kiełbaski z grilla dla wszystkich uczestników a Pani Dudek za ciepłą herbatkę.

Dziękujemy również Panu Połowiakowi za zdjęcia.

 

Zobacz też...

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa