W Cieniu Jupiterów Mielec
fratelli
Image default
Galerie

SDK – kolejne ciekawe zajęcia… tym razem z dziedziny optyki…[FOTO]

W tym tygodniu „Aniołkowo” zajęło się badaniem zjawisk optycznych. Dzieci wspólnie z rodzicami stworzyły własne modele kalejdoskopów. 

To zabawka powstała blisko 250 lat temu, stworzona przez szkockiego fizyka była początkowo przyrządem naukowym. Cieszy do dziś, pozwalając jednocześnie zrozumieć proste zjawisko optyczne związane z polaryzacją światła.

Nieskomplikowana konstrukcja z rolek po ręcznikach papierowych, kartonu, cekinów i folii aluminiowej pozwoliła na uzyskanie ciekawego efektu wizualnego. Większość wykorzystywanych w Aniołkowie materiałów pochodzi z odzysku, co oprócz zdobywania konkretnych umiejętności przy realizacji projektów, uczy dzieci kreatywności, a także buduje u nich świadomościowe postawy ekologiczne.

Dodatkowo, jako element rozrywkowy uczestnicy zajęć mieli możliwość wcielenia się w rolę niezwykłych przybyszów z kosmosu i zrobienia pamiątkowej fotografii.

Zajęcia w Filii nr I odbywają się w środy i piątki w godzinach 16.30 – 17.15. W twórczych spotkaniach  dzieciom asystują rodzice. Zajęcia są bezpłatne. Serdecznie zapraszamy. Bliższe informacje o tej formie spędzania wolnego czasu uzyskać można pod nr tel 17 58 52 120.

 

 

e-leclerc-mielec
Navi

POWIĄZANE POSTY

Zachowaj Trzeźwy Umysł – konkurs uczniów [FOTO]

Wiadomości Mielec

Gala Międzyszkolnego Konkursu Języka Angielskiego [FOTO]

Wiadomości Mielec

Firmę BURY odwiedził Prezydent Miasta Mielca [FOTO]

Wiadomości Mielec

Napisz komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa