W Cieniu Jupiterów Mielec
fratelli
Image default
Galerie

SDK – letni festyn plenerowy na osiedlu Szafera…[FOTO]

W środę 6 czerwca, na placu przy filii Spółdzielczego Domu Kultury nr II mieszczącej się na osiedlu Szafera przy ulicy Botanicznej 1 odbył się pierwszy z trzech festynów plenerowych organizowanych przez Spółdzielczy Dom Kultury Mieleckiej Spółdzielni Mieszkaniowej w Mielcu i Stowarzyszenie Kultury Fizycznej „ODEK”.

Ciepły,  słoneczny dzień sprawił że na festyn przybyło sporo dzieci, tych małych i tych trochę starszych z rodzicami czy dziadkami. Zabawa rozpoczęła się jak zwykle konkursem plastycznym podczas którego maluchy rysowały kredą ulubione leśne zwierzątko. Asfaltowe boisko bardzo szybko zapełniło się pięknymi kolorowymi rysunkami przedstawiającymi tych  małych i tych dużych leśnych mieszkańców.

Czy można pisać na festynie dyktando… skoro już niedługo wakacje…? otóż można. Tak też było na festynie. Krótkie, bardzo humorystyczne dyktando pisało bardzo dużo dzieci. Było kilka osób, które składający się z paru zdań  tekst napisało bezbłędnie.

Na festynie nie zabrakło znanych i bardzo lubianych zabaw ruchowo – sprawnościowych takich jak: kręcenie kołami hula – hop, skoki na skakance  czy slalom. Na zakończenie wszyscy, którzy mieli na festynie rowery mogli spróbować swoich sił w jeździe na rowerze. Zasady – kto wolniej bez podpierania się przejedzie dany odcinek.

Nagrody i drobne upominki  na festyn w postaci słodyczy i drobnych przyborów szkolnych ufundowało SKF ODEK i Mielecka Spółdzielnia Mieszkaniowa w Mielcu.

 

e-leclerc-mielec
Navi

Zobacz też...

Zostaw komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa