W Cieniu Jupiterów Mielec
Dentysta Mielec
EsteticDent Dentysta Mielec
fratelli
Image default
Kultura i nauka

SDK – malarstwo olejne…

… to kolejny temat z jakim zmagały się uczestniczki warsztatów malarskich dla dorosłych organizowanych w Spółdzielczym Domu Kultury Mieleckiej Spółdzielni Mieszkaniowej w Mielcu, mieszczącym się przy ulicy Kusocińskiego 13 a. Ta technika jest dość kosztowna ale daje wyjątkowo duża swobodę w doborze i mieszaniu barw.

Dzięki temu powstają ciekawe faktury.
Dzięki malarstwu olejnemu można uzyskać efekty przeźroczystości i wzajemnego przenikania barw, a nawet wychodzenia w trzeci wymiar poprzez nakładanie kolejnych warstw farby. Sposoby malowania w zależności od umiejętności i wprawy tworzą sami malujący.

Mogą to być: alla prima – czyli za pierwszym razem. Sposób ten polega na bezpośrednim wprowadzeniu koloru przygotowanego na palecie bez późniejszych podmalówek i laserunków. Można stosować również metodę laserunkową. Metoda ta powstaje gdy pierwsza warstwa farby prześwituje przez drugą i uzyskuje się przez to przejrzystość i głębię.
Uczestniczki warsztatów podczas pracy dowiedzieli się na czym polega nieznana im dotąd metoda impasto.

Metoda ta to inaczej nanoszenie grubej warstwy gęstej farby na powierzchnię obrazu, podkreślając tym samym fakturę malowidła. Panie malowały nie tylko pędzlami ale wykorzystywały też szpachelkę malarską dzięki, której można osiągnąć niesamowite efekty.
Praca na warsztatach, przy malowaniu martwej natury farbami olejnymi okazała się bardzo interesująca a powstające etapami prace bardzo ciekawe.

 

 

 

 

 

 

e-leclerc-mielec
Navi

Zobacz też...

Zostaw komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa