W Cieniu Jupiterów Mielec
Image default
Galerie Kultura i nauka

SDK – malować można również wełną czesankową…[FOTO]

Przekonały się o tym uczestniczki warsztatów malarskich odbywających się w Spółdzielczym Domu Kultury Mieleckiej Spółdzielni Mieszkaniowej w Mielcu mieszczącym się przy ul. Kusocińskiego 13 a.

Po raz pierwszy na warsztatach powstały obrazy malowane właśnie wełną czesankową, dzięki technice malowania filcem na mokro.
Wełna taka daje wiele możliwości. W odpowiednich rękach potrafi być bardzo plastyczny i można z niego tworzyć rozmaite kształty, struktury a nawet obrazy.

Malowanie filcem to coś pomiędzy malarstwem a rękodziełem. Zamiast pędzli używa się rąk. Układa drobne elementy jak gdyby malowało się je pędzlem.


Uczestniczki warsztatów wykonały obrazy metodą specjalnych technik filcowania na mokro. Prace wyglądają jak malowane akwarelą. Kolory i kształty przenikają się wzajemnie. Gotowe obrazy są lekkie, pełne powietrza i przestrzeni – chociaż przy ich tworzeniu nie używa się pędzla ani farby do malowania.

Pomimo tego rozkładana przez panie wełna przybiera formę malowidła. Podczas poniedziałkowego spotkania powstały obrazy z filcu różnego rodzaju kwiaty, maki, chabry, tulipany czy irysy – piękne i niepowtarzalne dzieła.

Zobacz też...

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa