W Cieniu Jupiterów Mielec
fratelli
Image default
Galerie Kultura i nauka

SDK – Malowanie wełną cesankową [FOTO]

To już drugie zajęcia malowania wełną czesankową.  Odbyły się na prośbę uczestniczek, którym bardzo spodobała się ta technika. Panie, uczestniczki warsztatów artystycznych dla dorosłych odbywających się w Spółdzielczym Domu Kultury przy ul. Kusocińskiego 13 a  wykonały obrazy metodą specjalnych technik filcowania na mokro.

Prace wyglądają jak malowane akwarelą. Kolory i kształty przenikają się wzajemnie. Gotowe  obrazy są lekkie, pełne powietrza i przestrzeni – chociaż przy ich tworzeniu nie używa się pędzla, ani  farby  do malowania.

Pomimo tego rozkładana przez panie wełna przybiera formę malowidła. Podczas poniedziałkowego spotkania powstały obrazy z  filcu różnego rodzaju kwiaty, maki, chabry, tulipany czy irysy – piękne      i niepowtarzalne dzieła. Wełna taka daje wiele możliwości. W odpowiednich rękach potrafi  być bardzo plastyczny i można z niego tworzyć rozmaite kształty, struktury a nawet obrazy.

Malowanie filcem to coś pomiędzy malarstwem a rękodziełem. Zamiast pędzli używa się rąk. Układa drobne elementy jak gdyby malowało się je pędzlem.

Warsztaty artystyczne dla dorosłych organizowane w naszym domu kultury powoli dobiegają do końca… W ostatnich dniach maja w Spółdzielczym Domu Kultury przy ul. Kusocińskiego 13 a odbędzie się wystawa powarsztatowa, na której będzie można zobaczyć większość wykonanych podczas 70 godzin warsztatów  przedmiotów, obrazów, ikon, wazonów, akwareli.

e-leclerc-mielec
Navi

POWIĄZANE POSTY

Uczennica ZSE wyróżniona w policyjnym konkursie

Wiadomości Mielec

Mielecki Laur Kultury – gala wręczeń nagród [FOTO]

Wiadomości Mielec

Mielczanie na praktykach zawodowych w Sewilli

Wiadomości Mielec

Napisz komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa