To już drugie zajęcia malowania wełną czesankową.  Odbyły się na prośbę uczestniczek, którym bardzo spodobała się ta technika. Panie, uczestniczki warsztatów artystycznych dla dorosłych odbywających się w Spółdzielczym Domu Kultury przy ul. Kusocińskiego 13 a  wykonały obrazy metodą specjalnych technik filcowania na mokro.

Prace wyglądają jak malowane akwarelą. Kolory i kształty przenikają się wzajemnie. Gotowe  obrazy są lekkie, pełne powietrza i przestrzeni – chociaż przy ich tworzeniu nie używa się pędzla, ani  farby  do malowania.

Pomimo tego rozkładana przez panie wełna przybiera formę malowidła. Podczas poniedziałkowego spotkania powstały obrazy z  filcu różnego rodzaju kwiaty, maki, chabry, tulipany czy irysy – piękne      i niepowtarzalne dzieła. Wełna taka daje wiele możliwości. W odpowiednich rękach potrafi  być bardzo plastyczny i można z niego tworzyć rozmaite kształty, struktury a nawet obrazy.

Malowanie filcem to coś pomiędzy malarstwem a rękodziełem. Zamiast pędzli używa się rąk. Układa drobne elementy jak gdyby malowało się je pędzlem.

Warsztaty artystyczne dla dorosłych organizowane w naszym domu kultury powoli dobiegają do końca… W ostatnich dniach maja w Spółdzielczym Domu Kultury przy ul. Kusocińskiego 13 a odbędzie się wystawa powarsztatowa, na której będzie można zobaczyć większość wykonanych podczas 70 godzin warsztatów  przedmiotów, obrazów, ikon, wazonów, akwareli.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


Slider

Slider
Slider
Slider