W Cieniu Jupiterów Mielec
Image default
Galerie

SDK – minął kolejny tydzień zajęć w „Aniołkowie”… są jeszcze wolne miejsca… [FOTO]

W Sali zabaw „Aniołkowo” mieszczącej się w Filii nr. I Spółdzielczego Domu Kultury, mieszczącej się na osiedlu lotników przy ulicy Bajana 20 a jak zwykle kreatywnie.

W tym tygodniu zajęcia skupiły się wokół gier zręcznościowych i ruchowych. Na środowym spotkaniu dzieci wraz z rodzicami otrzymały zadanie skonstruowania toru przeszkód dla pomponów w pudełku. Gra ekologiczna, bo „z odzysku”- powstała z kartonów, drewnianych patyczków, słomek do napojów oraz różnego rodzaju papierowych rolek.

Przy jej tworzeniu należało wykazać się nie tylko zmysłem konstruktorskim, ale także zdolnościami manualnymi. Była to też okazja, aby dzieci pod uważnym okiem dorosłych, mogły spróbować swoich sił w obsłudze nowego dla nich narzędzia jakim jest pistoletu do kleju. Wspólna realizacja tego typu projektu wspaniale wpływa na zacieśnianie więzi między rodzicem, a dzieckiem. Dodatkową korzyścią jest także satysfakcja płynąca ze stworzenia czegoś własnoręcznie. Sama gra oferuje ilość reguł zabawy ograniczoną jedynie wyobraźnią użytkownika, a każde z nich oprócz rozrywki będą niosły ze sobą aspekt edukacyjny.
Piątek zaś przeznaczony był dla zabaw ruchowych i dużej motoryki. Dzieci wycinały z kartonów kształty dłoni oraz stóp, które następnie ułożone na dywanie w rozmaitych kombinacjach stanowiły sekwencję wykonywanych ruchów. Skoki, przysiady, skłony, a przede wszystkim świetna zabawa pozwalająca uczyć zdrowej rywalizacji i współpracy w grupie. Warto pamiętać, że istnieje wiele niskobudżetowych możliwości spędzenia czasu w alternatywny sposób z dzieckiem, warto postawić na waszą wspólną kreatywność.
„Aniołkowo” wystartowało na nowo w październiku ubiegłego roku z nową ofertą i od tej pory ma się całkiem dobrze. Profil zajęć ogólnorozwojowych przypadł do gustu zarówno dzieciom jak i rodzicom. Zachęceni tym faktem, postanowiliśmy dać szansę na dobrą zabawę większej ilości dzieci i stworzyć drugą grupę. Zasady funkcjonowania, oprócz godzin pozostają bez zmian. Główną ideą jest nauka poprzez zabawę, czyli sprawdzona metoda, której nie trzeba nikomu przedstawiać. Dzieci zgodnie ze zmieniającymi się porami roku rozwijają swoje zmysły, zdobywają wiedzę oraz umiejętności manualne i umysłowe. Zajęcia plastyczne są punktem wyjściowym i stanowią narzędzie do zdobywania wiedzy z dziedziny chemii, fizyki, geografii czy biologii. Forma zabawy ma na celu zainspirować dzieci do późniejszej nauki w szkole i zapewnić im właściwy przebieg rozwoju integracji sensorycznej.
Projekty i zadania realizowane są wspólnie z rodzicami co dodatkowo zacieśnia więzi i pomaga w budowaniu prawidłowych relacji. Mała grupa daje możliwość poświęcenia odpowiedniej ilości uwagi każdemu z uczestników zajęć, uwzględniając jego indywidualne potrzeby oraz charakter.
Zajęcia są całkowicie bezpłatne, trwają 45 minut i odbywają się dwa razy w tygodniu. W środy oraz piątki. I grupa: 16:30 – 17:15, II grupa : 17:30 – 18:15. Zapraszamy serdecznie. dodatkowe informacje pod nr telefonu: 17 5852102.

 

Zobacz też...

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa