W Cieniu Jupiterów Mielec
fratelli
Image default
Galerie

SDK – nowy jak dotąd temat zajęć na warsztatach artystycznych dla dorosłych…[FOTO]

Tego jeszcze u nas nie było, po raz pierwszy odkąd prowadzimy warsztaty artystyczne dla dorosłych, a prowadzimy je już dziesiąty rok pojawił się ten temat.

Podczas poniedziałkowych warsztatów „Inspiracje” odbywających się w Spółdzielczym Domu Kultury Mieleckiej Spółdzielni Mieszkaniowej w Mielcu mieszczącym się przy ulicy Kusocińskiego 13 a. grupa warsztatowiczek zapoznała się z techniką graficzną druku wypukłego, a konktretnie – z linotytem. Czym w praktyce jest linoryt?

Wycięte linoleum za pomocą specjalnych dłut wzory tworzą matrycę. Następnie zostaje ona pokryta farbą drukarską, a wzór zostaje przeniesiony na papier lub tkaninę tworząc odbitkę. Działając na zasadzie stempla czy pieczątki. Ta technika druku wypukłego od niedawna wraca do łask, zmieniając swą naturę z czysto artystycznej, na użytkową.

Uczestnicy warsztatów poznają kilka możliwości odbitek matryc linorytniczych, których przygotowywanie rozpoczęli na poniedziałkowych zajęciach. Jest to jednak pracochłonne zajęcie, dlatego na efekt końcowy trzeba będzie jeszcze trochę poczekać.

 

e-leclerc-mielec
Navi

POWIĄZANE POSTY

Zachowaj Trzeźwy Umysł – konkurs uczniów [FOTO]

Wiadomości Mielec

Gala Międzyszkolnego Konkursu Języka Angielskiego [FOTO]

Wiadomości Mielec

Firmę BURY odwiedził Prezydent Miasta Mielca [FOTO]

Wiadomości Mielec

Napisz komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa